BMX riteņbraucējs Glāzers: Uzvara Eiropas kausā nostiprināja pārliecību

Eiropas kausa posmā pirms nedēļas uzvaru junioru konkurencē izcīnījušajam BMX riteņbraucējam Edvardam Glāzeram gūtais panākums deva pārliecību par sevi un 18 gadus vecais Valmieras sportists ir izvirzījis nopietnus mērķus arī sezonas turpinājumā.

Glāzers sarunā Latvijas Radio pastāstīja, ka uzvara viņu nav mainījusi, bet nostiprināja pārliecību par savu varēšanu. Pēc uzvaras Edvards bija pārsteigts par daudzajiem apsveikumiem sociālajos tīklos, arī no ārzemēm.

Edvarts Glāzers par gaitām BMX riteņbraukšanāMārtiņš Kļavenieks

  Pērnajā sezonā Glāzeram bija pirmais gads junioros, kad braucējam nenācās viegli pierast pie lielā starta kalna. BMX viņš nonāca sešu gadu vecumā, kad pret vecāku izvēli neiebilst. Edžus Treimanis bija viens no pirmajiem Glāzera treneriem, kas iedrošināja startēt pirmajās sacensībās. Treimani un olimpisko čempionu Māri Štrombergu Edvards uzskata par saviem lielākajiem iedvesmas avotiem, kas palīdzēja krāt pieredzi un daudz ko iemācīja.

  Jau pirmajā treniņā Treimanis atzinīgi novērtēja Glāzera prasmes, drīz vien sekoja pirmās sacensības un panākumi neizpalika. Edvardam BMX iepatikās un viņš bija gatavs nopietni turpināt.

  Pieaugušo BMX elite pašlaik Latvijā nav tik augstā līmenī kā Štromberga un Treimaņa laikos, bet par atbildību pret sporta veidu Glāzers cenšas nedomāt, lai neriskētu sabojāt rezultātu. Ja būs labs rezultāts, sekos arī viss pārējais, viņš paskaidroja.

  Lielāko laiku laika Glāzeram aizņem skola un treniņi. Koncentrēties mācībām ir grūti, ja ilgāku laiku treniņnometnē jāgatavojas svarīgām sacensībām, atzīst Glāzers. Viņš neslēpj, ka atzīmes nav tās labākās, tomēr skola nāk sportistam pretim un visi jautājumi tiek atrisināti.

  Glāzera mērķis šogad ir veiksmīgi nostartēt pasaules čempionātā, vasarā tikt uz pjedestāla Eiropas čempionātā Valmierā, kā arī Pasaules kausa izcīņā sasniegt vismaz astotdaļfinālu vai ceturtdaļfinālu. Braucējs lēš, ka kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm nebūs viegli, tādēļ svarīgi ir sasniegt labus rezultātus Pasaules kausa izcīņā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Riteņbraukšana
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti