Riteņbraukšanas federācija: Policijas pakalpojumu dārdzība apdraud lielu sacensību rīkošanu

Valsts noteiktais policijas pakalpojumu izmaksu pieaugums apdraud iespēju turpmāk rīkot plašas riteņbraukšanas sacensības, ceturtdien Latvijas Radio pastāstīja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs Toms Markss.

Situācija ir izveidojusies sportam nelabvēlīga, jo bez policijas iesaistīšanās nav iespējama lielāku riteņbraukšanas pasākumu droša norise koplietošanas ceļos, paskaidroja Markss. Nedēļas nogalē Rīgas velomaratonā nenotiks sacensības garākajā sporta distancē, jo rīkotāji nespētu segt pārdesmit tūkstošu eiro izmaksas par Valsts policijas darbu. Markss atzina, ka noteiktās pakalpojumu cenas apdraud gan citu riteņbraukšanas pasākumu norisi, gan Rīgas velomaratonu nākotnē.

Riteņbraukšanā bažījas par policijas pakalpojumu izmaksu krasu kāpumu
00:00 / 04:37
Lejuplādēt

"Ja šis [policijas darbs] ir maksas pasākums un tik nesamērīgi dārgs, kā šajā [Rīgas velomaratona] gadījumā, tad, protams, šādas sacensības nākotnē nevarēs notikt," teica Markss. "Rīgas velomaratons, protams, ir apdraudēts." 

Markss uzsvēra, ka pakalpojumu cenas nenosaka Valsts policija, bet gan Ministru kabineta noteikumi.

Rīkotājiem nav citu alternatīvu, kas ļautu atteikties no Valsts policijas piesaistīšanas. 

Cenas aprēķinu par 21 532,80 eiro Rīgas velomaratona rīkotāji saņēma tikai pasākuma norises nedēļā, līdz ar to organizatoriem vairs nav iespēju ieplānot izdevumu segšanu no citām pozīcijām, piemēram, dalības maksas. Turklāt lielāka dalības maksa arī nelabvēlīgi ietekmē dalībnieku pieteikšanos.

Sadārdzinājums policijas pakalpojumiem, summējot septembra sākumā notikušo Vienības velobraucienu un 17. septembrī paredzēto Rīgas velomaratonu, ir apmēram 10 000 eiro, pastāstīja organizators Igo Japiņš. Valsts policijas klātbūtne Rīgas velomaratona trasē sadārdzinātos par trešdaļu jeb aptuveni 7000 eiro. 

Rīgas velomaratons svētdien risināsies visās citās distancēs – Tautas klasē, ģimenēm un bērniem, bet izpaliks garākais sporta brauciens, kur policijas klātbūtne būtu nepieciešama apmēram divas stundas. Dalībniekiem, kas bija pieteikušies sporta distancei, organizatori atdos iemaksāto dalības maksu. 

Sporta distance lielākoties ir pievilcīga Latvijas junioriem, U-23 vecuma un elites riteņbraucējiem, kā arī spēcīgākajiem amatieriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti