Regbija līdervienības ar uzvarām atsāk Latvijas čempionātu

Ar pilnu sparu un divām vadošā četrinieka komandu spēlēm trešdien atsākās Latvijas čempionāts regbijā, kas bija ieturējis nelielu pauzi pieaugušo un jauniešu izlašu spēļu dēļ. Uzvaras guva favorītvienības - "Miesnieki/Ķekava” ar 20:10 uzveica ”TFS Bulduri” regbistus, bet "Garkalne/Livonia" ar 17:10 pārspēja "LMT/Eži" spēlētājus, informēja organizatori.

Pēc Rīgas Tehniskās koledžas laukumā gūtās uzvaras "Miesnieki/Ķekava” nostiprinājās turnīrā līderpozīcijās. Spēkos līdzīgā spēlē līdz pat mača pēdējām minūtēm saglabājās slidens rezultāts 13:10, kad ”TFS Bulduri” izspēlēja autu nedaudz ārpus savas 22 metru līnijas, taču bumba nonāca pretinieku rokās un Elmārs Šefanovskis piezemēja bumbu ”Miesnieku” izšķirošajam pārsvaram, turklāt Juris Iesalnieks iesita realizāciju.

”Miesnieki/Ķekava” galvenais treneris Uldis Bautris pastāstīja, ka pirmajā puslaikā viņa vadītā komanda it kā bija labāka, bet otrajā puslaikā pēc iekrātā 13:5 pārsvara pamatīgi spieda pretinieki. Savukārt ”TFS Bulduri” galvenais treneris Vladimirs Ņikonovs atzinīgi novērtēja spēles līmeni un teica, ka cīņa bija spēkos līdzvērtīga līdz pat pēdējam piezemējumam, pirms kura tika pārtverta bumba un viesiem nepaveicās.

Savukārt pēdējo divu gadu čempioni ''Garkalne/Livonia'' sezonā pirmajā spēlē savā laukumā Upesciemā nodrošināja uzvaru pār ''LMT/Ežiem'', kas par zaudējumu ar septiņu punktu starpību tika pie sezonas pirmā punkta. Laukuma saimnieki bija spiesti samierināties ar parastajiem četriem punktiem par uzvaru, jo piekto par vismaz četriem piezemējumiem nenopelnīja.

Piecas minūtes pirms spēles beigām Reinis Pepa izdarīja savu otro piezemējumu, bet Kristaps Bērziņš iesita realizāciju - 17:3. Pēc noraidījumiem laukuma saimnieki palika mazākumā un ''Eži'' ar Raimonda Krūmiņa piezemējumu un Mārtiņa Bokiša precīzo realizācijas sitienu samazināja rezultāta starpību līdz septiņiem punktiem.

''Garkalne/Livonia'' galvenais treneris Toms Zibolis sacīja, ka spēle viņa vadītajai komandai bija ļoti slikta, jo nesanāca līdz galam nobeigt uzbrukumus un nebija komandas spēles. Taču treneri iepriecināja spēle aizsardzībā, kur puiši labi cīnījās līdz beigām. Veselības problēmu dēļ ''LMT/Eži'' trenerus aizstājušais Mareks Dravnieks teica, ka komanda nospēlēja pat aizdomīgi labi, un tas ir pēdējās sezonās ieguldītā darba nopelns.