Latvijas regbisti Eiropas čempionāta turnīru sāk ar uzvaru pār Somiju

Latvijas regbija valstsvienība sestdien Rīgā pēc smaga pirmā puslaika ar 24:7 uzveica Somijas izlasi pirmajā spēlē Eiropas čempionāta otrās konferences Ziemeļu zonā, liecina organizatoru informācija.

Uzvara latviešiem turnīra tabulā nodrošināja četrus punktus un papildu punktu par četriem piezemējumiem - trim vairāk nekā pretiniekiem.

Vigo Valdavs juniors ar piezemējumu ieskaites laukuma malā pirmā puslaika vidū nodrošināja mājiniekiem 5:0 pārsvaru. Tomēr iniciatīva "Daugavas" stadionā piederēja somiem, kuri līdz pārtraukumam spēli noturēja mājinieku laukuma pusē. Viesi vairākkārt atteicās no iespējas sist soda sitienu, tiecoties pēc piezemējuma, ko tomēr nepanāca. Latvijas izlasei spēli sarežģīja daudzās kļūdas bumbas pārvaldīšanā.

Toties piezemējums otrā puslaika sākumā un trāpīts realizācijas sitiens ļāva nostiprināties vadībā ar 12:0. Pēc pārtraukuma nebija nospēlētas 10 minūtes, kad vēl viens Elmāra Ševanovska piezemējums un iesista realizācija panāca mājiniekiem 19:0. Somi vairs nespēja tik efektīvi turēties pretim Latvijas izlases tehniskajam pārākumam un Roberta Džo Davidsona piezemējums vēl pirms puslaika vidus nodrošināja 24:0 pārsvaru. Otrā puslaika vidū piezemējums un realizācija izdevās arī somiem, viesiem gūstot pēdējo panākumu mačā.

Nākamais mačs Latvijas regbistiem būs pēc nedēļas Vīnē pret Austriju, bet spēles pret Dānijas un Norvēģijas izlasēm paredzētas 2019.gada maijā. Zonas spēcīgākā komanda pakāpsies uz pirmās konferences Ziemeļu zonu, savukārt izlase ar vājākajiem rezultātiem otrajā zonā izkritīs uz attīstības līmeni.

Somiem Rīgā bija turnīrā otrā spēle pēc uzvaras pār Dāniju (22:18).

Otrās konferences turnīrs ir ceturtais no pieciem līmeņiem Eiropas čempionātā.