Latvijas Peldēšanas federācijas biedri aizvien neziņā par Pones gaitām Rio

Piektdien ārkārtas biedru sapulcē ievēlētais Latvijas Peldēšanas federācijas valdes priekšsēdētājs Aivars Platonovs sarunā ar “Latvijas Radio” norādīja, ka martā atkal būs jaunas vēlēšanas un tiks lemts par jauna federācijas prezidenta iecelšanu. Viņš pat sevi šim amatam nevirzīs, uzskatot, ka vairāk ir izpildvaras pārstāvis, ne persona, kas varētu risināt politiskos jautājumus. Zīmīgi, ka federācijas biedri līdz šim nav saņēmuši informāciju, kādas svarīgas lietas Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs darījis līdzšinējais federācijas prezidents Kaspars Pone.

Federācijas sapucē, kurā tika ievēlēta jauna valde un izteikta neuzticība līdzšinējam prezidentam Kasparam Ponem, kurš sabiedrībā kļuva bēdīgi pazīstams ar to, ka devās uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, kamēr peldētājas Aļonas Ribakovas treneris Germans Jakubovskis palika mājās, piedalījās 22 no 26 biedriem. Balsojumā par neuzticības izteikšanu Ponem piedalījās 22 federācijas biedri: 19 biedri viņam izteica neuzticību, savukārt trīs biedri balsojumā atturējās.

Līdzšinējie valdes locekļi un arī pats Pone uz sapulci neieradās, bet atsūtīja savā vietā juristus. Tas mudina uz domām, ka Pone vai citi valdes locekļi šo lēmumu varētu pārsūdzēt.

Platonovs izteica cerību, ka tā tomēr nenotiks.  Tas ir bijušās valdes jautājums par viņu godaprātu,” norādīja jaunievēlētais valdes priekšsēdētājs, kurš pauda viedokli, ka iepriekšējai valdei vajadzētu ņemt vērā biedru lēmumu.

“Neizslēdzu, ka būs pārsūdzības un apelācijas,” norādīja Platonovs

Šobrīd Latvijas Peldēšanas federācija gatavojas iesniegt visu nepieciešamo dokumentāciju Uzņēmumu reģistrā, lai reģistrētu valdes izmaiņas. Teorētiski līdz tam brīdim, kamēr Uzņēmumu reģistrs izskatīs izmaiņas un tās pieņems, rīcībspējīga ir līdzšinējā valde. Taču, vai tā turpinās darboties, vai tomēr respektēs biedru lēmumu, ir uz viņu paša sirdsapziņas.

Platonovs atgādināja, ka Peldēšanas federācijas biedri, atbilstoši likumam, bija jau 10. augustā nosūtījuši vēstuli, rosinot sasaukt biedru sapulci ne vēlāk kā 10. septembrī. Taču tas to līdzšinējās valdes ticis ignorēts, un 31. augustā parādījusies informācija par sapulci, kas notikšot 3. oktobrī. Šāds termiņš neapmierināja biedrus, un, kā norādīja Platonovs, atbilstoši likumam, biedri ņēmuši iniciatīvu savās rokās.

“Sapulce bija leģitīma,” par piektdien notikušo biedru kopsapulci teica Platonovs, norādot, ka biedri arī lēmuši, ka sapulce 3. oktobrī nav nepieciešama. Viņš gan neizslēdza iespēju, ka uz to varētu pulcēties līdzšinējie federācijas valdes locekļi.

Jaunievēlētajai valdei tagad būšot darba pinas rokas – sākas jaunā sezona, jārīko sacensības, jāgatavojas pasaules čempionātam, kas notiks jau decembrī. Kā ļoti svarīgu notikumu Platonovs minēja arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālo asambleju.

“Mēs kopēji vienojāmies kopsapulcē, ka jaunievēlētā valde vēlreiz sanāks kopā martā un vēlreiz ievēlēs jaunu valdi,” norādīja Platonovs. Peldēšanas saimniecībā šobrīd esot  bardaks, un jāmaina arī federācijas statūti, jo šobrīdējie atbilst šaura personu loka interesēm, nevis Sporta likumam un biedru interesēm. Tad tikšot meklēts arī jauns federācijas prezidents.

Pats Platonovs sevi kā federācijas prezidentu neredz. “Es vairāk esmu izpildinstitūcija,” norādīja Platonovs, piebilstot, ka viņam vairāk piedienētu ģenerālsekretāra amats. Prezidenta pienākumos ir politiskie procesi un politiskie lēmumi, kur nepieciešams cilvēks ar citām īpašībām.

Platonovs atgādināja, ka valdes locekļi darbojas bez atlīdzības.

“Nemācēšu teikt, kādēļ jāturas ar visām četrām pie šī titula,” par prezidenta amatu izteicās jaunievēlētais valdes priekšsēdētājs.

Viņš arī atklāja, ka federācijas biedriem nav informācijas, ko Riodežaneiro olimpisko spēļu laikā tur darījis Pone. Platonovs arī atklāja, ka diezin vai federācijas biedri prasīšot plašāku informāciju par Rio paveikto. Ja jau iepriekšējās valdes locekļi ignorēja biedru sapulci, uz to atsūtot juristus nevis ierodoties paši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt