Tokija piekrīt olimpiskā maratona pārcelšanai uz Saporo valsts ziemeļos

Tokijas pašvaldība piekāpās Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) vēlmei 2020.gada olimpisko spēļu maratona un soļošanas sacensības pārcelt uz Saporo valsts ziemeļos, lai izvairītos no galvaspilsētā gaidāmā milzu karstuma, piektdien vēstīja aģentūra AP. 

Pirms pāris nedēļām SOK bez konsultācijām ar iesaistītajām pusēm vienpusēji paziņoja lēmumu Tokijas olimpisko spēļu maratona un soļošanas sacensības rīkot Japānas ziemeļos Saporo pilsētā. Pret paredzētajām pārmaiņām asi iebilda Tokijas mēre Juriko Koike, tomēr piektdien viņa paziņoja, ka piekāpsies.

"Mēs nevaram piekrist gala lēmumam, bet SOK ir pilnvaras pārmaiņu ieviešanai," teica Koike. "Tas ir sāpīgs lēmums, nevis vienošanās."

SOK piektdien piekrita finansēt sacensību pārcelšanu uz Saporo un kompensēs Tokijai daļu izdevumu par maratona un soļošanas sacensību organizēšanu. Pēc Japānas valdības informācijas, Tokija olimpisko spēļu sarīkošanai tērēs apmēram 22 miljardus eiro un trīs ceturtdaļas summas būs nodokļu maksātāju nauda. 

Tokijā augustā valda karstums, kas varētu apdraudēt sportistus garajās skriešanas un soļošanas distancēs. Kad Tokija uzņēma olimpiskās spēles 1964.gadā, sacensības notika oktobrī, taču mūsdienās televīzijas interešu dēļ tas vairs nav iespējams, jo rudens sākumā jau ir piesātināts sporta sacensību kalendārs.

Nākamgad Tokijas olimpiskās spēles paredzētas no 24.jūlija līdz 9.augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti