Tokijas mēre uzstāj uz olimpisko spēļu maratonskrējiena rīkošanu galvaspilsētā

Tokijas pašvaldības vadītāja Juriko Koike trešdien paziņoja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) pārstāvjiem, ka uzskata par nepieciešamu 2020.gada olimpisko spēļu sacensības maratonā un soļošanā rīkot Japānas galvaspilsētā, bet SOK plānu pārcelt gargabalnieku sacensības uz ziemeļu pilsētu Saporo viņa nosauca par bezprecedenta rīcību, vēstīja aģentūra AP.

Koike trešdien tikās ar SOK amatpersonām, kas Tokijā ieradās trīs dienu vizītē, lai apspriestu olimpisko spēļu rīkošanas jautājumus. "Tā ir mana vēlme, lai maratons un soļošana notiktu Tokijā," teica galvaspilsētas mēre, nekautrējoties mest izaicinājumu SOK.

Maratonu un soļošanas sacensības SOK plāno pārcelt uz Saporo, jo Tokijā augustā valda karstums, kas varētu apdraudēt sportistus garajās skriešanas un soļošanas distancēs. SOK trešdien pauda, ka cer uz Tokijas izpratni, kādēļ daļa vieglatlētikas sacensību plānots pārcelt uz Saporo.

SOK koordinācijas komitejas vadītājs Džons Koutss izklāstīja sacensību pārcelšanas argumentus Koikei, tomēr viņas nostāju tas nemainīja. "Mēs uzskatām to par bezprecedenta pavērsienu ieviest šādu strauju priekšlikumu bez konsultācijām ar rīkotājpilsētu Tokiju," uzsvēra Koike.

Tokijā sportistu drošību uzskata par svarīgu, bet tajā pašā laikā norāda, ka klimata īpatnības ir iekļautas skrējēju gatavošanās plānos olimpiskajam startam. Koike piedāvāja nepieciešamības gadījumā veikt maratona maršruta un starta laika izmaiņas.

Lai apspriestu daļas sacensību pārcelšanu uz Saporo, Koutss piedāvā izveidot četru pušu darba grupu, kur līdzās SOK un Tokijas pašvaldībai būtu pārstāvēta arī olimpisko spēļu rīcības komiteja un Japānas valdība.

Kad Tokija uzņēma olimpiskās spēles 1964.gadā, sacensības notika oktobrī, taču mūsdienās televīzijas interešu dēļ tas vairs nav iespējams, jo rudens sākumā jau ir piesātināts sporta sacensību kalendārs.

Nākamgad Tokijas olimpiskās spēles paredzētas no 24.jūlija līdz 9.augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti