Krievijas Olimpiskā komiteja pārsūdz Zubkovam labvēlīgo spriedumu Soču medaļu lietā

Krievijas Olimpiskā komiteja trešdien pārsūdzēja Maskavas pilsētas tiesas spriedumu, kas novembrī Starptautiskās Sporta arbitrāžas tiesas (CAS) lēmumu par bobsleja pilota Aleksandra Zubkova diskvalifikāciju 2014. gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs atzina par Krievijas teritorijā spēkā neesošu, vēstīja aģentūra TASS. Savukārt Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) pieprasīja Zubkovam atdot Sočos viņa saņemtās medaļas.

Maskavas tiesas lēmums varētu Krievijā pamatot Zubkova lēmumu neatdot Soču olimpiskās zelta medaļas, ko pilots saņēma pēc divnieku un četrinieku sacensībām. Zelts pienākas Oskara Melbārža četriniekam, bet viņa pilotētajai divnieka ekipāžai jāsaņem olimpiskā bronza.

Tomēr Krievijas Olimpiskā komiteja Maskavas tiesas spriedumu uzskata par nepamatotu, jo tas liedz Krievijā īstenot Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) kodeksa prasības un pārkāpj noteikumus par ārvalstīs pieņemto arbitrāžas lēmumu izpildīšanu. Ja arī CAS lēmums Krievijas teritorijā netiktu izpildīts, tas neatcels SOK lēmumus un sankcijas, kas nevar tikt pārskatīti Krievijas tiesās, paziņoja Krievijas Olimpiskā komiteja.

Zubkova dopinga pārkāpumu dēļ SOK pērn anulēja viņa ekipāžu rezultātus Soču olimpiskajās spēlēs. Arī CAS atzina Zubkovu par vainīgu, tiesa, atceļot mūža diskvalifikāciju. Zubkovs arvien ir Krievijas Bobsleja federācijas prezidents.

Jau vēstīts, ka Latvijas Olimpiskā komiteja oficiālu SOK paziņojumu par rezultātu pārskatīšanu Soču olimpisko spēļu bobsleja sacensībās paredz sagaidīt līdz gada beigām.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti