Siguldā gatavojas olimpisko zelta medaļu pasniegšanai Latvijas bobslejistiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Jau otro gadu pēc kārtas Siguldā notiks Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā, bet šoreiz sacensības būs īpašākas tādēļ, ka 15. februārī neilgi pēc vīriešu skeletona mačiem svinīgā ceremonijā Latvijas bobslejistiem pasniegs pārdalītās 2014. gada Soču ziemas olimpisko spēļu medaļas.

Bobslejā četriniekiem olimpisko zeltu saņems Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga. Savukārt olimpiskās bronzas medaļas divnieku vērtējumā tiks pasniegtas Melbārdim ar Dreiškenu. Latvieši bijuši disciplinēti un Sočos pasniegtās sudraba medaļas jau atdevuši atpakaļ. Kur tās glabājas un kas ar tām notiek pēc tam, nav būtiski. 

Latvijas bobslejistiem Siguldā pasniegs olimpiskās medaļas
00:00 / 04:10
Lejuplādēt

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis pastāstīja, ka zelta medaļas jau ir nogādātas Latvijā un dažiem bijusi ekskluzīva iespēja tās apskatīt. Latvijas bobslejisti saņems jaunas medaļas no organizatoru rezervēm. Medaļas vienmēr izgatavo vairāk nekā teorētiski nepieciešams, jo vienmēr var rasties neplānotas situācijas, paskaidroja Vrubļevskis.

Medaļas Siguldā pasniegs atbilstoši Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) reglamentam tāpat kā olimpiskajās spēlēs, vienīgi nebūs aizņemti visi apbalvošanas pjedestāla pakāpieni. Notiks divas apbalvošanas ceremonijas atsevišķi divnieka un četrinieka ekipāžai. Pirms ceremonijas skanēs SOK himna, bet pēc medaļu pasniegšanas - Latvijas himna, informēja LOK prezidents. Medaļas pasniegs Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) prezidents Ivo Feriāni un SOK izpildkomitejas loceklis.  

"Ar klātbūtni un līdzjušanu par taisnīguma uzvaru varam iepriecināt savus sportistus, lai mazinātu rūgtumu, ka olimpisko sacensību norises vietā viņiem zelta medaļas tika nozagtas," nepieciešamību līdzjutējiem apbalvošanā parūpēties par emocionālo fonu uzsvēra Vrubļevskis.

Olimpisko spēļu bronzas laureāts, tagad Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas viceprezidents, Zintis Ekmanis informēja, ka medaļu pasniegšana Eiropas čempionātā ieplānota tādēļ, lai sacensību vidē atgūtu pozitīvās emocijas par nozagtajām medaļām. Ceremoniju tiešraidē varēs redzēt Latvijas Televīzijā, kā arī apbalvošanu paredzēts parādīt starptautiskajā olimpiskajā televīzijas kanālā.

Piecus Krievijas bobslejistus sodīja par dopinga pārkāpumiem Soču ziemas olimpiskajās spēlēs un anulēja viņiem sākotnēji pasniegtās medaļas. Melbārža četrinieks Sočos saņēma sudraba medaļas, bet divnieku sacensībās tobrīd bija piektajā vietā.

Zelta medaļas patiesībā nemaz neesot lietas no zelta, tās veidotas no sviedru, apņēmības un reti atrodamā elementa "Es varu" sakausējuma - tā Dona Geibla savulaik teikto grāmatā "Latvijas bobsleja olimpiādes" citējis federācijas prezidents Jānis Kols.

Ikvienam Latvijā būs iespēja ar savu klātbūtni atbalstīt mūsu bobslejistus tik emocionālajā brīdī godam nopelnīto olimpisko zelta medaļu pasniegšanas ceremonijā. Nemērīsim izlieto sviedru daudzumu un karjeras laikā ģimenēm atņemtās minūtes, bet sumināsim visu bobsleja saimi un ar viņiem leposimies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti