Latvijas labākais motokrosa braucējs Pauls Jonass svētdien jau ir pārrakstījis Latvijas motokrosa vēsturi, kļūstot par pirmo pasaules čempionu MX2 klasē, liecina organizatoru informācija.

(Papildināts ar otrā brauciena rezultātiem)

Lai viņš izcīnītu pasaules čempiona godu, bija pietiekoši sezonas pēdējā posmā, kas patlaban notiek Francijā, pirmajā braucienā finišēt 12. pozīcijā. Taču Pauls finišēja sestais, tādējādi nodrošinot sev šo svarīgo titulu.

Pirmajā braucienā uzvarēja Tomass Kovingtons no ASV. Savukārt Jonasa sīvākais konkurents uz pasaules čempiona titulu Žeremijs Sīvers finišēja otrais. Līdz ar to Jonasa kopvērtējumā pēc pirmā brauciena jau 751 punkts, bet Sīveram 716 punkti. Šveicietis vairs Jonasu nevar apsteigt, jo maksimālais punktu skaits vienā braucienā ir 25.

“Jūtos lieliski šobrīd,” jau pēc pirmā brauciena LTV atzina tikko par čempionu tapušais Jonass.

“Pieļāvu kļūdu jau otrā līkumā aiz starta. Cīnījos ar Kovingtonu un pieļāvu kļūdu. Nākošajā līkumā saķēros ar vienu braucēju, nokritu. Nokritu vēlreiz pirmajā aplī, un nācās cīnīties,” tā, neizgaistot smaidam sejā, atcerējās Jonass.

“Es pat nezinu, kurā vietā es finišēju, bet mēs esam čempioni,” pauda jaunais Latvijas motokrosa braucējs.

Otrajā braucienā Jonass finišēja trešajā pozīcijā, bet ātrākais bija Lorenss Hanters no Austrālijas, bet otrajā pozīcijā Kovingtons.

Līdz ar to kopvērtējumā Jonasam ir 771 punkts, Sīveram 732 punkti un otrā vieta, bet trešajā vietā Tomass Kjērs Olsens no Dānijas ar 479 punktiem.

Jāatgādina, ka Jonass šajā sezonā uzvarējis sešos posmos.