Rīgas posmu provizoriski iekļauj pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) piektdien publicēja pārskatīto pasaules rallijkrosa čempionāta 2021. gada sezonas kalendāru, kur provizoriski iekļauts arī posms Rīgā, tiesa, tā norise būs atkarīga no vietējo rīkotāju spējas nodrošināt nepieciešamo finansējumu.

Vietējo organizatoru "RA Events" direktors Raimonds Strokšs pērnā gada nogalē pieļāva iespēju, ka posms Rīgā, ticamāk, nenotiks, jo tolaik nebija, ar ko apspriest rīkošanas jautājumus. Savukārt piektdien, 26. martā,

sacensību seriāla jaunie organizatori "WRC Promoter" publicēja septiņas posmu norises vietas, priekšpēdējo etapu 18. un 19. septembrī atvēlot Rīgai. 

“Jāpaskaidro, ka kalendārā esam iekļauti ar papildnosacījumiem – lai mēs nosargātu šo vietu, mums ir jānodrošina nepieciešamais finansējums sacensību norisei," paskaidroja Strokšs. "Marts jau tūlīt noslēgsies, un visi budžeta veidošanas termiņi jau sen kā ir iztecējuši, bet varu apstiprināt, ka mēs darīsim visu iespējamo, lai rastu iespēju sacensībām atkal notikt CSDD Biķernieku trasē."

Kad tika apstiprināta čempionāta jaunā rīkotāja komanda, Rīgas posma organizatori ar viņiem sazinājās un sāka sarunas par iespēju uzņemt posmu Biķernieku trasē. Strokšs ir gandarīts par sarunās sasniegto rezultātu un solīja, ka vietējie organizatori ļoti intensīvi strādās, lai piesaistītu finansējumu. Strokšs gan atzina, ka

jautājumu ir vairāk nekā atbilžu.

Biķernieku trasi Strokšs raksturoja kā ideāli piemērotu rallijkrosam, turklāt pasaules čempionāta posms Latvijā allaž ir bijis viens no labākajiem.

Latvijas posmu par vislabāk sarīkoto atzina gan aizpērn, gan 2016. un 2017. gadā, kad pasaules rallijkrosa čempionāts pirmās divas reizes viesojās Rīgā, Biķernieku trasē. FIA vērtējumu nosaka punkti septiņās kategorijās, sākot no strikti noteiktiem drošības pasākumiem trasē, līdz pat mārketinga un mediju aktivitātēm.

Pandēmijas dēļ 2020. gadā pasaules čempionāta kalendāru vairākkārt pārkārtoja un vairākus posmus atcēla, bet Rīgā septembrī risinājās divi sacensību etapi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti