Sporta studija

Saruna ar Jāni Kalniņu (Helsinku «Jokerit» vārtsargu)

Sporta studija

Helvijs Babris. BMX un bobslejs

Rallija stūrmanis Krišjānis Caune

Rallija stūrmanis Krišjānis Caune: Es Mārtiņā Seskā ieraugu sevi

2018. gada Eiropas junioru čempions Mārtiņš Sesks šogad brauks ar jaunu stūrmani – Krišjāni Cauni. Abi plāno piedalīties piecos junioru čempionāta posmos, bet nule kā aizvadījuši pirmās sacensības kopā.

Līdzīgi kā Mārtiņam, arī Krišjānim autosports ir bijis ikdiena jau kopš piedzimšanas. Uldis Sesks un Ivars Caune pazīstami jau sen – kā konkurenti dažādās rallija trasēs sacentušies ne vienu vien reizi. Bet tagad viņu dēli brauks kopā.

Tas neesot bijis vienas dienas lēmums, un abas puses aizvadījušas diezgan ilgas sarunas, LTV raidījumam “Sporta studija” atklāj Caune. Arī cilvēīgi Krišjānim ar Mārtiņu daudz kas sakrītot, kas nav mazsvarīgi, jo stūrmanis ar pilotu ļoti ilgu laiku ir spiesti sacensību un treniņu laikā pavadīt kopā.

Pirmās sacensības jau aizvadītas – Sesks ar Cauni savā ātruma klasē Alūksnes rallijā no desmit ātrumposmiem uzvarēja septiņos, kopumā triumfējot LRC3 klasē. Kopējā rallija ieskaitē viņiem 11. vieta. Alūksne bija kā iesildīšanās prestižajā WRC seriālā.

“Man ir vienmēr bijis tas, ka gribu redzēt kādu no latviešiem pasaules čempionātā cīnoties tieši par čempiona titulu. Protams, ka man gribējās to pašam, bet vienu brīdi vienkārši gribējās, lai kāds no latviešiem ir tur,” atklāj Caune.

Šobrīd apstākļi ir sakrituši tā, ka puišiem ir iespēja tur būt un pārstāvēt Latviju un, iespējams, izdarīt vēl kādu nozīmīgu ierakstu Latvijas autosporta vēsturē. Un, ja šobrīd ir tāda iespēja, Krišjānis ir gatavs darīt visu, lai izdarītu to pēc iespējas kvalitatīvāk un viņš ir pārliecināts, ka arī Mārtiņš to darīs.

Krišjānis savā karjerā ir izcīnījis uzvaras kā pilots, taču lielākie panākumi autosportā ir bijuši tieši kā stūrmanim. Šobrīd viņš ir gatavs darīt visu, lai Mārtiņš varētu pabraukt pēc iespējas ātrāk.

“Mums abiem šis būs tāds apaļais gads, jo Mārtiņam paliek 20 gadi un man 35. Mums ir 15 gadu starpība, un, protams, es kaut kādā brīdī Mārtiņā ieraugu sevi tajā vecumā, bet tādā ļoti labā nozīmē. Es domāju, ka viņš kaut kādā brīdī ir pārāks par Krišjāni tajā vecumā,” uzskata Krišjānis, gan piebilstot, ka tolaik bijuši nedaudz citādāki laiki.

Mārtiņa trumpis esot viņa jaunības asums, kuru viņš māk pareizi izmantot, uzskata Caune. Puiši īpaši gaida startu Somijas rallijā, kas esot kā etalons šim reģionam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti