Motokrosists Stupelis: Jāpārgrupē prāts un jāturpina trenēties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Jaunie apstākļi koronavīrusa dēļ ir būtiski ietekmējuši arī motokrosa blakusvāģu braucēja Kaspara Stupeļa gatavošanos sezonai. Četrkārtējais pasaules čempions sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka ar ekipāžas pilotu Danielu Vilemsenu sezonai gatavojas katrs savā valstī, bet tajā pašā laikā saskata iespēju visai sabiedrībai izaicinājuma dēļ kļūt saliedētākai.

Blakusvāģu motokrosā ir ekipāžas, kas arvien kopīgi trenējas, bet Stupelim un Vilemsenam tas gan iet secen. Kaspars priecājas, ka tomēr neizmantoja iespēju pirms ceļošanas ierobežojumiem braukt uz Nīderlandi, kur vietēja līmeņa sacensības tika atceltas. Turklāt kā ceļotājs viņš droši vien tiktu iekļauts kādā sarkanajā sarakstā. 

Kaspars Stupelis par gatavošanos koronavīrusa apstākļos
00:00 / 04:39
Lejuplādēt

"Tagad uz nezināmu laiku viss uzkāries," sarežģīto gatavošanās situāciju raksturoja Stupelis. "Plāns jāpamaina un jāturpina darboties."

Stupelis ar treneri izstrādās plānu B, jo svaru zāles un sporta zāles ir slēgtas, tādēļ vienīgās iespējas trenēties būs svaigā gaisā. Kaspars raudzīsies, kas nedēļu pēc nedēļas notiks, tomēr uz ātrām pozitīvām pārmaiņām viņš daudz necer. 

Lai gan sezonas sākums vēl ir aiz kalniem, Stupelim tas nenozīmē iespējas salabot veselības vainas un šķirties no izauguma uz kājas kaula. Viņš paskaidroja, ka arī operācija nedotu garantiju, ka kaut kas uzlabosies, tādēļ motosportists ir izdarījis visu, lai ar vainu veiksmīgi sadzīvotu. 

Latvijas gada populārākais sportists ar Vilemsenu par vīrusa sarežģīto situāciju nav daudz runājuši. Viņu motocikls tika aizsūtīts uz Nīderlandi, kur vietējā čempionātā pirmo posmu atcēla laikapstākļu dēļ, bet vēlāk martā jau iejaucās vīruss.

Stupelis nožēlo, ka duets neizmantoja iespēju palikt Latvijā un turpināt gatavošanos

Uz jauno situāciju Stupelis mēģina paskatīties pozitīvi kā uz iespēju saliedēties, satikt savējos un pārdomāt dzīvi, kas sabiedrībā bija uzņēmusi milzu apgriezienus, visiem skrienot pakaļ lietām, lai uzlabotu labklājību un aizmirstot pat sazvanīties ar tuviem cilvēkiem. Vīrusa situācija atsēdinās cilvēkus un padarīs visus vienlīdzīgākus neatkarīgi no materiālajiem apstākļiem, atgādinot, cik patiesībā esam vāji pret tādiem izaicinājumiem, sacīja Stupelis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti