Motokrosists Jonass izcīna 3.vietu sezonas startā pasaules čempionātā

Latvijas motokrosa braucējs Pauls Jonass sestdien Katarā izcīnīja 3.vietu pasaules čempionāta pirmajā posmā MX2 klasē, liecina rīkotāju informācija. Abos braucienos Jonass finišēja trešais.

Divu braucienu summā Jonass iekrāja 40 punktu, bet par līderi ar 50 punktiem kļuva abos braucienos uzvarējušais latvieša komandas biedrs "Red Bull KTM Factory Racing" Nīderlandes motosportists Džefrijs Herlingss. Otrais abos braucienos mērķa līniju šķērsoja francūzis Dilans Ferandiss.

Katarā Latviju pārstāvēja tikai Jonass, kurš piektdien bija trešais arī kvalifikācijas braucienā. Sezonai prestižākajā MXGP klasē gatavojās Matīss Karro, taču pirms nedēļas viņš treniņsacensībās savainoja kāju un vismaz divus mēnešus ārstēsies.

Pērn Jonass aizvadīja pirmo pilno sezonu pasaules čempionātā un MX2 klasē kļuva par vicečempionu. Herlingss pagājušajā sezonā bez uzvarētāja lauriem palika gūtas traumas dēļ.

Pasaules čempionāta jaunajā sezonā paredzēti 18 posmi, tostarp sacīkstes 1.maijā Ķegumā, kur notiks Latvijas "Grand Prix" izcīņa. Nākamais posms 6.martā risināsies Taizemē.