Sporta studija

Latvijas tiesneši uzrauga arī F-1 sacīkstes

Sporta studija

NBA un Ķīnas konflikts raisa jautājumus par vērtībām un biznesu

Motosportists Jonass debijas sezonā MXGP klasē izcīnījis respektu

Motokrosa braucējs Jonass pirmajā sezonā MXGP klasē jau iekarojis respektu

Latvijas motokrosa braucējs Pauls Jonass šosezon debitēja prestižajā MXGP klasē, sezonu noslēdzot augstajā sestajā vietā, bet vēl pie sezonas lielākajiem panākumiem noteikti var minēt dalību Nāciju kausā, kurā Latvijas komanda izcīnīja astoto vietu, kas ir Latvijas vēsturē augstākais panākums.

“Šajā brīdī, redzot to, kas notiek Latvijā un visu sistēmu, astotā vieta ir ļoti labs rezultāts,” “Sporta studijā” pauda Jonass, kurš kopā Tomu Macuku un Dāvi Ivanovu septembra beigās izcīnīja vēsturisko panākumu Nāciju kausā. Pauls uzskata, ka šo panākumu būs grūti pārspēt, bet tas noteikti dos motivāciju jaunajiem sportistiem strādāt un sasniegt jaunas virsotnes.

Dalība Nāciju kausā arī pašam Paulam bija ļoti būtiska, jo viņa spēkratam bija veiktas izmaiņas – motors bija kļuvis par četriem zirgspēkiem jaudīgāks, lielāka vilktspēja, un tas nozīmē, ka ir sperts pareizs solis nākamās sezonas virzienā.

Moto MXGP klasē Jonass sezonu noslēdza 6. vietā, pārstāvot “Rockstar Energy Husqvarna” komandu. Trīs reizes viņš kāpa uz goda pjedestāla, bet augstākais sasniegums bija otrā vieta posmā.

Pauls norāda, ka debijas sezona bijusi vairāk, lai iegūtu pieredzi un apbružātos MXGP klasē. Sezonā ir 20 posmi, un uzvar spēcīgākais, stabilākais visas sezonas garumā. Pats sev Pauls bija uzstādījis mērķis vismaz vienreiz kāpt uz goda pjedestāla un noslēgt sezonu kā TOP6 braucējs.

Sezona, it īpaši tās sākums, nav bijis viegls. Krustenisko saišu plīsuma dēļ Jonass uz motoocikla kāpa vien janvāra beigās, lai gan konkurenti trenējās jau kopš decembra, un viņš krietni atpalicis no citiem. Liela atšķirība bijusi arī starp MX2 un MXGP klasi – sākumā sportisti spieduši ārā no trases, braukuši priekšā, grūduši ar elkoni. Sezonas beigās tā vairs neesot bijis – Pauls jau bija izcīnījis respektu.

Salīdzinot ar skolu, tad MX2 klase esot kā 5. klase, bet MXGP – kā 10. klase. Bet par sezonu kopumā Pauls pats sev liktu septiņas balles.

Starpsezonā Jonass turpinās trenēties. Viņa mērķis ir paaugstināt fizisko sagatavotību, lai no paša sezonas sākuma jau varētu mērķēt uz TOP3.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti