Latvijas čempionātā motokrosā mājinieki tiek pie viena titula

Cēsu pusē "Ezerkalnu” mototrasē svētdien risinājās 2015.gada Latvijas čempionāta motokrosā noslēguma cīņas jeb superfināls, kurā uzvarētājus noteica vairākās klasēs. Vienīgo titulu Latvijai sezonas kopvērtējumā izcīnīja Arnolds Sniķers MX 125 klasē, bet prestižākajā MX1 klasē uzvaras laurus plūca Prīts Ratseps no Igaunijas, informēja Latvijas Motosporta federācijā.

Ātrajā MX1 klasē lielas cerības raisīja "MX Moduls” sportists Dāvis Ivanovs, kurš pirms noslēdzošā posma bija sacensību līderis, tiesa, tikai ar divu punktu pārsvaru. Posmā Ivanovs izcīnīja otro vietu, piekāpjoties tuvākajam sekotājam "MX Rodeo” pārstāvim Ratsepam.

Ar uzvaru Ratsepam pietika, lai sezonas kopvērtējumā ar četru punktu pārsvaru pārspētu Ivanovu un kļūtu par čempionu. Gan posmā, gan sezonas kopvērtējumā MX1 klasē trešo vietu izcīnīja "MX Ādaži” braucējs Toms Macuks.

Arī MX2 klasē čempiona tituls nonāca igauņa rokās – pārāks izrādījās Indreks Megi. Otro vietu sezonas kopvērtējumā ieņēma Kārlis Sabulis, bet trešais bija Dāvis Līvs. Megi uzvarēja arī sezonas pēdējā posmā, otrajā pozīcijā atstājot Tomasu Šileiku.

Priecīgākus mājiniekus darīja "MX4 Dobele” pārstāvis Sniķers, čempiona laurus izcīnot gan posmā, gan kopvērtējumā. Otrajā vietā gan sezonā, gan Cēsīs ierindojās igaunis Raits Kaimers.

MX85 klasē cīņā par titulu starp Ralfu Edgaru Ozoliņu un Andreasu Hiēmegi pārāks tomēr izrādījās Igaunijas motosportists, kurš uzvarēja arī pēdējā posmā.

Latvijas čempionāta ieskaitē šogad notika četri posmi, noslēdzošajam etapam risinoties atsevišķi no Latvijas kausa un junioru čempionāta. "Ezerkalnu” trasē papildus devās vēl tikai braucēji Veterānu klasē, kur pirmo vietu izcīnīja Arūns Ramanausks no Lietuvas, un Senioru klasē, kurā ātrākais, kā ierasts, bija Leons Kozlovskis.

Nākamais un noslēdzošais posms Latvijas kausa izcīņā, junioru čempionātā, kā arī Latvijas čempionāta kvadriem un blakusvāģu klasē notiks 19.un 20.septembrī Pilsblīdenē.