Hamiltons ar ceturto uzvaru pēc kārtas kļūst par F-1 sezonas līderi

No pirmās pozīcijas cīņu sākušais "Mercedes" pilots Lūiss Hamiltons svētdien palika nepārspēts Pirmās formulas (F-1) Spānijas "Grand Prix" izcīņā, un uzvara ceturtajā posmā pēc kārtas ļāva britam kļūt par līderi sezonas kopvērtējumā.

Iepriekš vadībā bijušais Hamiltona komandas biedrs vācietis Niko Rosbergs finišēja otrais, turpinot "Mercedes" panākumu sēriju, jau ceturtajā posmā pēc kārtas aizņemot divas augstākās vietas uz goda pjedestāla. Trešais finišēja "Red Bull" austrālietis Daniels Rikiardo, aiz kura sešiniekā iekļuva viņa komandas biedrs Vācijas pilots Sebastjans Fetels, kā arī soms Valteri Botass un spānis Fernando Alonso.

Startējis no pirmās pozīcijas, Hamiltons saglabāja vadību un noturēja aiz sevis cieši sekojušo Rosbergu. Četri no sezonas pieciem aizvadītajiem posmiem "Mercedes" pilotiem kļuva par savstarpēju rēķinu kārtošanu cīņā par uzvaru, jo viņi sadalīja divas augstākās vietas.

Sezonas kopvērtējumā pēc pieciem posmiem Hamiltons ir vadībā ar 100 punktiem un trīs punktu pārsvaru pār tuvāko konkurentu Rosbergu. Vadībā F-1 čempionātā Hamiltons ir pirmoreiz kopš 2012.gada jūnija, kad viņš "McLaren" komandas sastāvā uzvarēja Kanādas "Grand Prix".