F-1 plāno līdz 2030.gadam panākt oglekļa neitralitāti

Pirmajā formulā (F-1) pieteiktais 10 gadu plāns paredz mainīt prestižo sacensību tēlu un līdz 2030.gadam nodrošināt oglekļa neitralitāti, tātad panākt pilnīgu siltumnīcas efekta gāzu emisijas līdzsvaru ar oglekļa piesaistīšanu, otrdien vēstīja CNN.

Pēc klimata jautājumu aktualizēšanas F-1 saņēma arvien asāku kritiku par 255 000 tonnu ogļskābās gāzes emisiju ik gadu. Tikai 0,7% izmešu rada F-1 spēkrati trasē, bet lielākoties CO2 nonākšanu atmosfērā izraisa komandu un to aprīkojuma transportēšana uz "Grand Prix" posmiem visā pasaulē. 

Lai mazinātu ietekmi uz vidi, F-1 komandas samazināt sacīkstēs klātesošo darbinieku skaitu, vairāk iesaistot komunikāciju tehnoloģijas, lai sazinātos ar savu galveno mītni. F-1 arī plāno vairāk izmantot dzelzceļa un autotransportu, mazinot aviācijas pārvadājumu īpatsvaru. Izmaiņas paredzētas arī degvielai, ko izgatavos no bioloģiskām vielām.

F-1 sadarbībā ar autoindustriju un enerģijas uzņēmumiem tieksies izveidot pirmo oglekļa neitrālo hibrīda iekšdedzes dzinēju, teica F-1 vecākā izpildamatpersona Čeiss Kerijs. 

Jau nākamajā sezonā F-1 plāno atteikties no vienreiz lietojamiem plastmasas izstrādājumiem, bet līdz 2025.gadam nodrošināt visu atkritumu simtprocentīgu pārstrādi vai kompostēšanu. Savukārt līdz 2030.gadam visu sacīkšu posmu norisei nepieciešamā enerģija tikšot iegūta no atjaunojamiem avotiem. 

Faniem F-1 izstrādās ieteikumus, kā uz sacīkstēm doties pēc iespējas videi draudzīgāk.

F-1 čempions vegāns Lūiss Hamiltons sociālajos medijos vēstīja, ka viņa pārstāvētā "Mercedes" komanda arī meklē iespējas, kā panākt oglekļa neitralitāti. Viņš gan atzina, ka tas nav vienkāršs uzdevums, ņemot vērā F-1 sacīkšu 21 posma rīkošanu daudzviet pasaulē. 

Starptautiskā Automobiļu federācijas (FIA) pirms dažiem gadiem sāka vides programmu, kas paredz izstrādāt no atjaunojamiem resursiem iegūstamu sacīkšu degvielu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti