Dienas ziņas

Rīgas pils un “Maxima” lietās apsūdzēs arī juridiskās personas

Dienas ziņas

Sociālā uzņēmējdarbība Latgalē maz attīstīta

Daugavpils kartingisti gaida trases atdzimšanu

Daugavpils kartingisti gaida trases atdzimšanu

Daugavpils pašvaldība ceturtdien pieņēmusi lēmumu savā īpašumā iegūt kartodromu “Blāzma”, kur savulaik norisinājās ne tikai valsts mēroga sacensības, bet pat starptautiskie mači. Kartinga entuziasti uz šo soli pilsētas vadību mudinājuši jau vairākus gadus, jo šobrīd ir spiesti uz treniņiem doties uz Madonu. Šī sporta veida entuziasti uzskata, ka trases atjaunošana būtu labs iemesls ieinteresēt jauniešus brīvo laiku pavadīt lietderīgi.

Eduards Daņiļevičs ir vecākais kartingists Daugavpilī, kurš joprojām piedalās dažādās sacensībās un kopā ar Vitāliju Šakalovu ir vieni no entuziastiem, kas par spīti dažādiem apstākļiem ir noturējuši šo sporta veidu augstā līmenī. Dažādās pilsētas vietās ir vairāki kartinga klubi un arī sacensību rezultāti liecina par viņu patieso aicinājumu.

“ Daugavpils kartingā vienmēr bijusi augšā, mēs vienmēr arī tiecamies uz pirmo vietu; ne vienmēr sanāk, bet kopumā daugavpiliešu rezultāti šobrīd ir pietiekami labi – visi, kas piedalās, ir līderpozīcijās,” lepns ir  Daugavpils kartinga kluba sportists Vitālijs Šakalovs.

Eduards Daņiļevičs atceras: “Kad kartodroms vēl bija atvērts, mēs tikāmies tur, nāca cilvēki, interesējās, arī mazos varējām tur pavizināt. Bet šodien mēs neizbraucam trasē jau gadus piecus, jo tur nav ceļa, tas der tikai dragreisiem.”

Aicinājumu atbalstīt un atjaunot kartodromu “Blāzma” beidzot ir sadzirdējusi arī dome, saka kartinga entuziasti. Šo sporta veidu par savu sauc ne tikai 20 kartingisti, kas reguāri piedalās sacensībās, bet arī tie, kas nevar atļauties doties trenēties uz Madonu.

“Laikā, kad mums bija sava trase, kad mēs sākām kartingu atjaunot, trase jau bija sliktā stāvoklī, bet, kamēr tur vēl varēja braukt, mēs mēģinājām jauniešus iesaistīt. Arī tagad, ja būtu trase, jauniešu būtu ievērojami vairāk, tāpat arī bērnu. Arī starptautiskajās sacensībās daugavpiliešus iedomāties būtu daudz vieglāk visās klasēs. Kad mēs braucam uz Madonu, mēs vedam līdzi tikai divus bērnus, junioru un pieaugušo, vairāk nepietiek vietas autobusā. Taču, ja bērnu varētu atvest tepat uz kartodromu, būtu cita runa un citāds treniņš, arī vairāk laika mums paliktu priekš jaunajiem kartingistiem, nevis pavadītu ceļā,”saka  Šakalovs.

“Kartings jau no 90.gadiem ir apdzisis, to ir aizmirsuši. Parādījās entuziasti, kas mums “Blāzmā” iesākumā savācās pa pieci, tad 10, pēc tam jau varēja sacensības organizēt, ja nemaldos, 35 cilvēki piedalījās. Izaugām līdz tam, ka Daugavpilī mēs savācām vairāk nekā 100 cilvēku, tas bija kaut kas! Un Daugavpilij arī toreiz līmenis bija ļoti augsts,” stāsta Daņiļevičs.

Daugavpils kartinga entuziasti atzīst, ka ļoti strauji pieaug kartingistu skaits, tādēļ sacensības organizēt kļūst arvien sarežģītāk, tomēr atrazdamās pašā Lietuvas pierobežā, kartinga trase “Blāzma” spētu uzņemt simtiem braucēju un skatītāju.

“Protams, būtu labi – jaunieši iesaistītos, neskraidītu pa pagalmiem, nesistu logus vai kaut ko tamlīdzīgu. Protams, tādā izskatā tā vairs nepaliks, būs jāpārveido, jo trase ir ļoti īsa, pagaidām arī grūti iedomāties, kā to varētu izdarīt, vēl jāpadomā,” spriež Mečislavs Rudāns, Daugavpils kartinga “krusttēvs”.

Pašreizējais kartodroma īpašnieks Daugavpils pilsētas domei to piekritis pārdot par 53 tūkstošiem eiro, kas ir krietni zemāka par sākotnējo cenu. Tiek lēsts, ka kartodroma rekonstrukcijas projekts tiks iespiegts 2015.gadā un, iespējams, jau pēc trīs gadiem ar motoru rūkoņu tiks atzīmēta trases atdzimšana.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt