Jonass iegūst 6. vietu pasaules čempionāta motokrosā priekšpēdējā posmā

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien izcīnīja sesto vietu pasaules motokrosa čempionāta 18.posma - Itālijas "Grand Prix" - prestižākās MXGP klases sacensībās, kamēr titulu jau pirmajā braucienā nodrošināja spānis Horhe Prado.

"Standing Construct Honda" braucējs Jonass sestdien kvalifikācijā bija devītais un arī svētdienas pirmajā braucienā iekārtojās pirmajā desmitā, līdz finišam pakāpjoties uz sesto vietu. Otrajā braucienā latvietis bija stabili septītais.

Prado pirmajā braucienā pēc starta izvirzījās vadībā un brauciena vidū, kad tehnisku iemeslu dēļ izstājās francūzis Romēns Fevrs, 22 gadus vecais spānis nodrošināja savu karjerā pirmo MXGP titulu, pievienojot divām iepriekš izcīnītajām zelta godalgām MX2 klasē. Prado līderpozīciju nosargāja, otrais finišēja šveicietis Žeremī Sīvers, bet trešais bija itālis Alberto Forato.

Otrajā braucienā daudz spraigākā cīņā Prado nenoturējās vadībā un par uzvarētāju kļuva Fevrs, kuram sekoja slovēnis Tims Gajsers un spānis Ruvens Fernandess. Prado beigās atkāpās uz sesto pozīciju un bija priekšā savam bijušajam komandas biedram Jonasam.

Posmā uzvarēja Sīvers ar 40 punktiem, otrais ar tikpat punktiem bija Prado, bet trešo vietu ieņēma Fernandess, kuram tāpat kā Forato bija 36 punkti. Jonasam 29 punkti deva sesto vietu.

Kopvērtējumā pirms pēdējā posma Prado ar 890 punktiem ir pirmais, Fevrs ar 807 punktiem otrais, bet Sīvers ar 719 punktiem - trešais. Jonass, savainojumu dēļ izlaižot lielu daļu sezonas, ar 157 punktiem atrodas 20.pozīcijā.

Nākamajā nedēļā Lielbritānijā noslēgsies 2023.gada pasaules čempionāta sezona.

2022.gada čempionātā uzvarēja slovēnis Tims Gajsers, aiz sevis atstājot šveicieti Žeremī Sīveru un spāni Horhi Prado. Latvijas motosportists Jonass, kurš nestartēja trijos posmos, sezonu noslēdza devītajā pozīcijā.