Jonass pasaules čempionātā motokrosā atgriežas ar piekto vietu Zviedrijas posmā

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien Zviedrijā Starptautiskās Motosporta federācijas (FIM) pasaules motokrosa čempionāta 15.posmā izcīnīja piekto vietu prestižākās MXGP klases sacensībās.

"Standing Construct Honda" braucējs Jonass dažādu savainojumu dēļ MXGP sacensībās nebija startējis kopš aprīļa, pagājušajā nedēļā trasē atgriežoties ADAC seriālā Vācijā. Šajā nedēļas nogalē MXGP mačos viņš pirmajā braucienā bija ceturtais, bet otrajā, dubļainajā trasē finišējot bez brillēm, ieņēma desmito pozīciju.

Sestdien kvalifikācijā latvietis bija 13.pozīcijā, bet svētdien pirmajā braucienā pēc starta iekārtojās brauciena priekšgalā un nostiprinājās ceturtajā pozīcijā. Jonass brauca stabili un, lai gan pēdējos apļos pietuvojās tuvākie sekotāji, ceturto vietu viņš nosargāja, par nieka trīs sekundes desmitdaļām pārspējot nīderlandieti Glenu Koldenhofu.

Uzvaru svinēja spānis Horhe Prado, kurš par līderi kļuva brauciena vidū, kad kritienu piedzīvoja francūzis Romēns Fevrs. Trešais aiz Fevra finišēja šveicietis Žeremī Sīvers.

Otrajā braucienā Jonass sākumā bija astotais, taču sacīkstes gaitā piekāpās spānim Rubenam Fernandesam un Koldenhofam. Uzvarēja Sīvers, otrais finišēja Fevrs, bet spraigā cīņā trešo vietu noturēja francūzis Maksims Reno, kuram nedaudz aiz muguras bija nīderlandietis Džefrijs Herlingss, slovēnis Tims Gajsers un spāņi Prado un Alberto Forato.

Posmā ar 45 punktiem uzvarēja Sīvers, par punktu mazāk bija Fevram, trešais ar 40 punktiem bija Prado, ceturto vietu ar 31 punktu ieņēma Herlingss, bet vēl divi punkti mazāk bija Jonasam.

Pirms sezonas pēdējiem četriem kopvērtējumā pārliecinošs līderis ar 770 punktiem ir Prado, kurš tuvāko sekotāju Fevru apsteidz par 98 punktiem, bet vēl 69 punktus mazāk sakrājis Sīvers. Jonass trīs posmos guvis 85 punktus un ir 23.vietā.

2022.gada čempionātā uzvarēja slovēnis Tims Gajsers, aiz sevis atstājot šveicieti Žeremī Sīveru un spāni Horhi Prado. Latvijas motosportists Jonass, kurš nestartēja trijos posmos, sezonu noslēdza devītajā pozīcijā.