Jonass pēc kritiena sasniedz 12. vietu pasaules motokrosa čempionāta posmā Turcijā

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien pasaules motokrosa čempionāta Turcijas "Grand Prix" sacensībās ieņēma 12.vietu.

"Standing Construct Honda" braucējs Jonass pirmā brauciena startā piedzīvoja kritienu, pirmos divus apļus 20 braucēju konkurencē beidzot 17. vietā. Trešajā aplī latvietis noslīdēja vēl vietu zemāk, bet ceturtajā aplī izstājās. Braucienā uzvarēja francūzis Romēns Fevrs, apsteidzot slovēni Timu Gajseru un savu tautieti Maksimu Reno.

Otrajā braucienā Jonass ilgu laiku brauca piektajā pozīcijā, līdz 13. aplī viņu apdzina nīderlandietis Kalvins Flānderens. Braucienā uzvarēja Gajsers, apsteidzot Reno un Fevru.

Divu braucienu summā ar 47 punktiem par Turcijas "Lielās balvas" ieguvēju kļuva Gajsers, ar 45 punktiem otrais bija Fevrs, bet Reno ar 42 punktiem ieņēma trešo vietu.

Jonass ar 16 punktiem ierindojās 12. vietā.

Kopvērtējumā līderpozīcijas ar 841 punktu saglabā spānis Horhe Prado, otrais ar 774 punktiem ir francūzis Romēns Fevrs un trešais ar 676 punktiem – Sīvers.

Jonass, kurš dažādu savainojumu dēļ nestartēja četrus mēnešus, ar 126 punktiem ir 20. vietā.

Jau ziņots, ka slikto laika apstākļu dēļ kvalifikācijas brauciens tika atcelts, vietas pie starta barjeras izraugoties pēc oficiālajā treniņā sasniegtajiem rezultātiem. Jonass tādējādi kā astotais varēja izvēlēties starta vietu.

Līdz sezonas beigām ir palikuši trīs etapi.

2022. gada čempionātā uzvarēja slovēnis Tims Gajsers, aiz sevis atstājot šveicieti Žeremī Sīveru un spāni Horhi Prado. Latvijas motosportists Jonass, kurš nestartēja trijos posmos, sezonu noslēdza devītajā pozīcijā.