Upītei/Bogdanovai sudrabs, Aparjodam bronza kamaniņu Pasaules kausa posmā

Latvijas kamaniņu braucēju divnieks Anda Upīte/Kitija Bogdanova sestdien Altenbergā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa piektajā posmā, kur vīriešu konkurencē trešo vietu ieguva Kristers Aparjods.

(papildināts pēc sestdienas sacensību noslēguma)

Upīte/Bogdanova 12 ekipāžu konkurencē pirmajā braucienā startēja ar pirmo numuru un viņu uzrādīto rezultātu - 42,781 sekundi - nākamajiem 11 divniekiem neizdevās pārspēt. Tiesa, pirmajā sešiniekā finišējušās sportistes bija deviņu sekundes simtdaļu robežās.

Otrajā braucienā latvietes trases vidusdaļā sāka zaudēt ātrumu un bija ceturtās braucienā, taču nezaudēja vietu labāko trijniekā. Uzvaru izcīnījušajām itālietēm Andreai Feterei un Marionam Oberhoferei viņas zaudēja 0,211 sekundes.

Trešo pozīciju guvušās vācietes Dajana Aitbergere/Saskija Šimere bija vienu sekundes simtdaļu lēnākas par latvietēm, bet vēl četras sekundes tūkstošdaļas atpalika amerikānietes Ševonna Čelsija Forgana/Sofija Kērkbi.

Aparjods sestdien Altenbergā izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa piektajā posmā, savukārt Gints Bērziņš otrajā braucienā zaudēja cīņā par medaļu un ierindojās 23.pozīcijā.

Divu braucienu summā nepārspēts bija vācietis Makss Langenhans, kurš pēc pirmā brauciena bija vien 21., taču otrajā uzrādīja pārliecinoši labāko rezultātu. Otro vietu guvušais austrietis Dāvids Glairšers summā zaudēja 0,121 sekundi, bet vēl sešas sekundes tūkstošdaļas lēnāks bija Aparjods, kurš par 0,107 sekundēm pārspēja vācieti Fēliksu Lohu. Bērziņš zaudēja 1,524 sekundes.

Pirmajā braucienā visātrāk trasi - 55,479 sekundēs - veica Dāvids Glairšers, bet aiz viņa bija divi vācieši Lohs un Timons Grankanjolo, kuri zaudēja attiecīgi 0,132 un 0,222 sekundes. Bērziņs bija uzreiz aiz pirmā trijnieka, zaudējot sešas sekundes simtdaļas, bet no līdera latvietis atpalika 0,282 sekundes. Aparjods uzrādīja septīto rezultātu, 0352 sekundes lēnāku par līderi.

Otrajā braucienā Aparjods piekāpās tikai Langenhanam, savukārt Bērziņš kļūdījās trases vidusdaļā un sasniedza vien 24.rezultātu, kā dēļ atkrita uz trešo desmitu. Neveiksmīgu braucienu aizvadīja arī Grankanjolo, kurš atkāpās uz 13.pozīciju.

Latvijas kamaniņu braucēju divnieks Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sestdien Altenbergā izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa piektajā posmā, otrajā braucienā uzrādot ātrāko laiku,

kamēr Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts bija 15.pozīcijā.

Uzvaru svinēja Austrijas duets Jurijs Gats/Rikardo Šepfs, kuri divu braucienu summā otrās vietas ieguvējus savus tautiešus Tomasu Šteiju/Volfgangu Kindlu pārspēja par nieka astoņām sekundes tūkstošdaļām. Austrieši neuzvarēja nevienā no braucieniem.

Trešo vietu izcīnīja itāļi Emanuels Rīders/Zimons Kaincvaldners, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,125 sekundes un par vienu sekundes simtdaļu pārspēja Botu/Plūmi. Ševics-Mikeļševics/Krasts summā bija 0,905 sekundes lēnāki par uzvarētājiem.

Pirmajā braucienā Ševics-Mikeļševics/Krasts bija sestie, par 0,026 sekundēm pārspējot astoto rezultātu uzrādījušos Botu/Plūmi. Tiesa, otrajā braucienā jaunākā no Latvijas ekipāžām pieļāva kļūdu, kā dēļ uzrādīja vien 18.rezultātu no 21 dueta.

Turpretī Bots/Plūme otrajā braucienā bija pārliecinoši ātrākie, kas ļāva pakāpties par četrām vietām. Vienu pozīciju latvieši atguva, jo rupji kļūdījās arī pirmajā braucienā uzvarējušie vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, kuri otrajā braucienā uzrādīja otro lēnāko laiku.

Pasaules kausa posms svētdien tiks noslēgts ar sieviešu vieninieku sacensībām un komandu stafeti.

Pēc posma Altenbergā pa diviem posmiem notiks citā Vācijas trasē Oberhofā, kā arī Siguldā, kur februāra beigās un marta sākumā Pasaules kausa sezona tiks noslēgta.