Sporta ziņas

Latvijas volejbola izlase pirms spēles pret Somiju Eiropas čempionāta kvalifikācijā

Sporta ziņas

Eiropas čempionāta atlase volejbolā vīriešiem Somija – Latvija

Latvijas čempionāts jāšanas iejādē

Jātniece Penele kļūst par Latvijas čempioni iejādē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Airisa Penele ar zirgu "Quince" nedēļas nogalē sporta centrā "Kleisti" uzvarēja Latvijas čempionātā iejādē, pirmdien informēja Latvijas Jātnieku federācija (LJF).

Divas dienas ilgušo sacensību summā Penele ar "Quince" sasniedza rezultātu 147,785%. Sudraba godalgu nopelnīja Olga Šakurova ar zirgu "Falestra" (143,333%), bet par bronzas medaļnieci kļuva Elza Zaķe ar zirgu "A Splash Of Class" (143,131%).

Pēc sacensību nolikuma, maza dalībnieku skaita gadījumā Lielajā balvā šīs shēmas rezultātu apvienoja ar Vidējo balvu I, papildus katrā dienā jātniekam pieskaitot 3%. Penele un Šakurova startēja Vidējā balvā I, savukārt Zaķe – Lielās balvas ieskaitē.

Latvijas čempione iejādē Airisa Penele pastāstīja, ka "Quince" ir darbu mīlošs zirgs, taču stabilu rezultātu sasniegšanai darbu nedrīkst sasteigt.

"Zirgs Lielajai balvai ir jātrenē ne mazāk kā trīs līdz četrus gadus, un arī tad tas ir pie veiksmes, ka zirgs ir talantīgs," Peneli citēja LJF. "Lielās balvas līmenim ir nepieciešama ļoti spēcīga fiziskā sagatavotība un psiholoģiskā noturība. Iejādes shēmas laiks rit aptuveni piecas līdz sešas minūtes. Slīpējot tikai elementus, zirgs reizēm var pazaudēt psiholoģisko balansu. Jātniekam startējot ir jāņem vērā visi faktori un to ietekme – karstums, transportēšana, veselība, treniņi un citi. Zirgu nevar ieprogrammēt, ar viņu var tikai sastrādāties."

Sportistu ieskatā Lielā balva iejādes disciplīnā ir pielīdzināma "Grand Prix" maršrutiem konkūrā ar šķēršļu augstumu līdz 160 cm.

Paralimpiskajā iejādē startēja Mareks Jedinaks ar zirgu "Passi", divu dienu kopvērtējumā finišējot ar rezultātu 72,500%.

Jauno jātnieku ieskaitē čempionātā nepārspēta palika Sintija Elizabete Apsīte ar zirgu "Rhadamathus" (137,735%), junioru konkurencē uzvarēja Jeva Bilokriņicka ar "Elbrus" (137,218%), bet bērniem labākā bija Patrīcija Baranovska ar "Licenciado JF" (152,179%).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti