Nedēļas nogalē jātnieki startēs Latvijā iepriekš nepieredzēta līmeņa sacensībās iejādē

Rīgā sporta centrā "Kleisti" jūlija izskaņā sestdien un svētdien risināsies starptautiskas sacensības iejādē, kam piešķirts trīs zvaigžņu statuss (CDI3*). Tik augsta līmeņa jātnieku sporta sacensības iejādē Latvijā nekad iepriekš nav notikušas, informēja rīkotāji.

Dalību vairākās sacensību kategorijās jau ir pieteikuši 37 jātnieki no piecām Baltijas reģiona valstīm. Gan sestdien, gan svētdien ir paredzētas dažādas sacensības, tajā skaitā CDI3* "Grand Prix" ieskaitē. 

Sportisti divu dienu garumā startēs 18 shēmās, bet skatītājiem visaizraujošākā varētu būt svētdiena, kad vairākas shēmas notiks mūzikas pavadībā atbilstoši augstākā līmeņa iejādes sacensībām. Brīvās izvēles programmā mūzika dueta sagatavošanās procesā iepriekš tiek speciāli pielāgota zirga kustību specifikai. Šajā shēmā jātnieka partnerim jāparāda arī sava muzikalitāte, jo zirgam attīstītā dzirde ļauj just katru takti un mūzikas ritmu.

Iejādē rezultātu nosaka pēc zirga sagatavotības un jātnieka iedarbības uz zirgu.

Iejādes shēmas sarežģītībā ir dažādas pakāpes, ievērojot zirga vecumu un sagatavotības līmeni.

Noteikumi paredz, ka zirgam ir jābūt simtprocentīgā mentālā un fiziskā komfortā, kas tiesnesim vienmēr ir redzams. Latvijas Jātnieku federācija (LJF) no Zviedrijas un Nīderlandes uzaicināja divus visaugstākā līmeņa tiesnešus, kas iekļausies sešu arbitru kolēģijā.

Starptautiskas sacensības iejādē iedala no vienas līdz piecu zvaigžņu līmenim ar proporcionāli augstākām prasībām un dalības prestižu. Trīs zvaigžņu sacensībām nav obligāti nodrošināt balvu fondu un nav noteiktas arī prasības līdzšinējiem rezultātiem, lai tiktu dalībnieku vidū.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu sacīkšu sarīkošanu, LJF iepriekš iegādājās jaunu iejādes laukuma aprīkojumu – norobežojošās sētiņas un piecas tiesnešu kabīnes, kā arī rācijas un citu inventāru. Skatītāji sacensības varēs vērot bez maksas.

Kleistos ierasti ik gadu notiek Latvijas jāšanas sportā nozīmīgākais starptautiskais pasākums – iepriekšējā nedēļas nogalē risinājās Pasaules kausa Centrāleiropas zonas posms šķēršļu pārvarēšanā, kam bija piešķirta divu zvaigžņu kategorija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti