Vēlreiz atliek «Daugavas» stadiona ledus halles nodošanu ekspluatācijā

Nesaņemot visus atzinumus no institūcijām, Daugavas stadiona ledus treniņu halles nodošana ekspluatācijā atkal tiek pārcelta, aģentūrai LETA pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Daugavas stadiona treniņa ledus halles nodošana ekspluatācijā bija plānota šodien, taču neizdevās saņemt visus nepieciešamos saskaņojumus. Papildus iepriekš saņemtajiem atzinumiem šodien tika saņemts VSIA "Latvijas valsts ceļi" atzinums, savukārt rīt gaidāms Veselības inspekcijas atzinums. 

Severs atklāja, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) šodienas vizītes laikā norādīja uz veicamiem uzlabojumiem, lai tiktu saņemts dienesta atzinums. Tāpat vēl nepieciešams pašvaldības uzņēmuma "Rīgas ūdens" atzinums, kuru, iespējams, saņems sestdien.

VUGD pārstāve Agrita Vītola aģentūrai LETA teica, ka šodien inspektori bijuši objektā un patlaban gatavo atzinumu, taču plašāku informāciju varētu dienests sniegt sestdien.

"Nepieciešamo uzlabojumu veikšana laika grafiku varētu neiespaidot un varam atļauties tos veikt līdz nākamajai nedēļai. Tad, kad būs saņemti atlikušie atzinumi, tad arī gaidāms Būvniecības valsts kontroles biroja atzinums par būves pieņemšanu ekspluatācijā," sacīja Severs.

Viņš piebilda, ka pozitīvā ziņa ir tā, ka piektdienas vakarā tiks pilnībā pabeigts ledus plātnes atdzesēšanas process un sestdien no rīta tiks sākta ledus liešana, kas ilgs septiņas līdz astoņas dienas. "Tādējādi, paralēli veicot arī atlikušos nepieciešamos darbus, lai ledus halli nodotu ekspluatācijā, abi procesi tiks pabeigti termiņā, tas ir, pirms hokeja komandām jāuzsāk treniņi," sacīja IZM pārstāvis.

LETA jau ziņoja, ka Daugavas stadiona ledus treniņu halli piektdien, 7.maijā, varēs nodot ekspluatācijā, ja tiks saņemti nepieciešamie atzinumi no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) un Veselības inspekcijas. Iepriekš halles nodošana ekspluatācijā bija plānota 30.aprīlī, bet būvniekiem bija palikušas "astes" iekšdarbos un teritorijas labiekārtošanā. 

Severs norādīja, ka šie ir beidzamie nepieciešamie atzinumi no institūcijām pirms nodod ēku ekspluatācijā. Ja kāda no institūcijām tomēr vēl prasīs uzlabojumus, tad nodošana ekspluatācijā pārcelsies uz sestdienu vai nākamās nedēļas sākumu.

IZM pārstāvis uzskata, ka nodošanas ekspluatācijā datums neesot izšķirošs, jo galvenais fokuss ir jāvelta ledus uzklāšanai un saldēšanas kvalitātei. Patlaban ir pabeigta ledus plātnes saldēšana un sāksies ledus liešana. Severs atgādināja, ka tas ir pakāpenisks process, kas norisināsies diennakti līdz septiņām dienām. Nedēļas laikā, paralēli vizuāli noformatējot ledu ar nepieciešamajiem apzīmējumiem, ledu uzsaldēs līdz piecu centimetru biezumā. Ledus tapšanas procesu uzrauga eksperti un Starptautiskā hokeja federācija (IIHF).

LETA jau ziņoja, ka marta sākumā valdība atbalstīja piešķirt līdz 3,7 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai segtu pasaules čempionāta hokejā vīriešiem organizēšanas izdevumus. No valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" līdz 3 609 736 eiro piešķirts IZM un pārskaitīšanai LHF, savukārt līdz 90 264 eiro piešķir Iekšlietu ministrijai.

Kopējās visa čempionāta organizēšanas izmaksas būs 12 miljoni eiro, kā arī papildu divus miljonus eiro IIHF ir rezervējusi Covid-19 drošības protokola prasību nodrošināšanai čempionātā.

Tāpat ziņots, ka IIHF padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju. Šī gada pasaules čempionāts bija jāuzņem Minskai un Rīgai, taču 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Baltkrievijas galvaspilsētai tika atņemtas meistarsacīkšu rīkotāju tiesības.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā - Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā - Zviedrijai un Dānijai.

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21.maija līdz 6.jūnijam. Iepriekš bija plānots, ka meistarsacīkstes sāksies 7.maijā, taču tās tika pārceltas pāris nedēļas uz priekšu, jo Eiropā varētu aizkavēties nacionālo čempionātu izspēle.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt