Latvija-Šveice. Intervija ar Kasparu Daugaviņu pēc spēles

Hokejs

Otrā pārbaudes spēle Latvija-Šveice 0:1

Pārbaudes spēle hokejā. Latvija-Šveice. Spēles momenti

Uzbrukums paliek tukšā, Latvijas hokejisti pārbaudes spēlē zaudē Šveicei. Svarīgākie mirkļi

Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas hokeja izlase priekšpēdējā pārbaudes spēlē piektdien "Arēnā Rīga" ar 0:3 zaudēja Šveices valstsvienībai. Mājinieku uzbrukumā pietrūka organizētības, lai atslēgtu šveiciešu vārtus, bet komandai vēl ir nedēļa, lai sniegumu līdz pasaules čempionātam uzlabotu.

Par spēlē labāko Latvijas izlasē nosauca Andri Džeriņu. Abas izlases sestdien tiksies vēlreiz, kad mačs risinās hokejam pielāgotajā Olimpiskajā sporta centrā.

Šveices izlasi 9.minūtē vadībā izvirzīja Dario Simions, kurš otrā perioda sākumā panāca 2:0. Otrās trešdaļas vidū šveicieši guva arī trešos vārtus.

Dario Simions gūst pirmos vārtus spēlē

Latvijas valstsvienība ātrā spēlē vairāk kontrolēja ripu, tomēr bīstamus uzbrukumus līdz pirmās trešdaļas vidum nevienai komandai neizdevās izveidot. Šveicieši rezultātu atklāja pēc iemetiena uzbrukuma zonā - ripa nonāca pie Simiona, kurš no nelielas distances netraucēts pārspēja vārtsargu Ivaru Punnenovu.

Mājiniekiem labākā iespēja pirmajā periodā bija Ronaldam Ķēniņam, bet pārspēt šveiciešu vārtsargu Reto Berru viņam neizdevās. Tuvu vārtu guvumam pāris minūtes pirms pārtraukuma bija arī šveicieši, bet divreiz glāba Punnenovs.

Pirmās trešdaļas epizodes

Uzbrucējs Mārtiņš Karsums pēc pirmās trešdaļas Latvijas Televīzijai teica, ka komandas spēlēja labā ātrumā, bet Latvijas izlasei pietrūka metienu pa vārtiem.

Dario Simions panāk Šveicei 2:0

Līdzīgā rezultatīvā situācijā uzreiz pēc pārtraukuma Simions rezultātu divkāršoja. Šveices uzbrukumā ripa palika Punnenova vārtu laukumā, bet pēc Oskara Cibuļska neveiksmīga mēģinājuma izmest ripu tā nonāca uz Simiona nūjas.

Šveices pārsvars sasniedz 3:0

Otrā perioda vidū Kilians Motē no aizvārtes paspēja ievirzīt ripu tīklā, pirms Punnenovs paguva pārvietoties uz vārtu otru pusi.

Otrās trešdaļas epizodes

Latvieši enerģiskāk aizvadīja atsevišķu posmu trešdaļas otrajā pusē, tomēr uzbrukumā pietrūka precizitātes, turklāt nevainojami darbojās Berra.

Intervija ar Ralfu Freibergu

Aizsargs Ralfs Freibergs pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka vairāki hokejisti aizvada izlasē pirmo pārbaudes spēli, tādēļ neiztikt bez kļūdām. Viņš piebilda, ka kļūdīties labāk ir pārbaudes spēlēs. Savukārt Šveici Freibergs raksturoja kā pasaules čempionātos grūtāko pretinieku.

Trešā perioda sākumā Punnenovu vārtos aizstāja Jānis Kalniņš, kam šveicieši uzreiz sagādāja iespējas iejusties spēlē.

Pēc noteikumu pārkāpuma perioda vidū sāpīgi apmalē ietriecās Kaspars Daugaviņš, kurš uz rezervistu soliņu pēc pauzes devās saviem spēkiem, lai gan laukumā viņa stāvokļa novērtēšanai devās komandas mediķis. Iegūto iespēju spēlēt vairākumā Latvijas izlase bīstamos uzbrukumos pārvērst gan nespēja.

Mača izskaņā laukuma saimnieki nepilnu minūti spēlēja piecatā pret trim, bet vairākums netika izmantots.

Daugaviņš pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komanda aizvadīja smagu treniņprocesu, bet pamazām jau iegūst ātrumu un atliks saskaņot taktiku. "Jāsāk bišķi hokejs spēlēt, nevis tikai jāšancē uz ledus," piebilda Daugaviņš.

Viņš arī rēķinās, ka pasaules čempionātā komandai pašai būs jāspēj atgūties smagās situācijās, jo tribīnēs nebūs skatītāju, kas dzītu uz priekšu.

Neatkarīgi no mača rezultāta pēc trijām trešdaļām komandas aizvadīja pagarinājumu, kas noslēdzās bez vārtu guvuma, un pēcspēles metienu sēriju.

Kaspars Daugaviņš nerealizē soda metienu

Pagarinājumā tiesnesis par pārkāpumu pret Uvi Balinski piesprieda soda metienu, ko Daugaviņam neizdevās realizēt.

Pēcspēles metienu sērija

Savukārt pēcspēles metienos precīzs bija Lauris Dārziņš un Miks Indrašis, kā arī Daugaviņš, bet Kalniņš vārtos palika nepārspēts.

Intervija ar Ronaldu Ķēniņu pirms spēles

Uzbrucējs Ronalds Ķēniņš pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka šveicieši ir ātra komanda ar labu vārtsargu un būs jāparāda labākais sniegums. Ķēniņš atzina, ka pēdējās pārbaudes spēles ne vienam vien būs svarīgas, lai pierādītu savu atbilstību iekļaušanai izlases sastāvā pasaules čempionātā.

Intervija ar Arti Ābolu pirms spēles

Savukārt izlases treneris Artis Ābols pastāstīja, ka valstsvienības sastāva aprises ir iezīmējušās gana skaidri, tomēr konkurencē par vietu sastāvā vēl ir jautājumi, kas attiecas uz dažiem spēlētājiem. Ābols gan atzina, ka pārbaudes spēles var treneriem gan sniegt atbildes, gan likt vēl vairāk palauzīt galvu. Par komandai svarīgu uzdevumu Ābols nosauca spēles garšas sajušanu, jo kopš iepriekšējām pārbaudes spēlēm Slovākijā pagājis jau teju mēnesis. Turklāt pirmoreiz sezonā komandu vadīs galvenais treneris Bobs Hārtlijs.

Pēdējās pārbaudes spēlēs Latvijas izlases galvenajam trenerim Hārtlijam ir iespēja pārbaudīt hokejistu varējumu un izveidot saskanīgākās spēlētāju maiņas. Hārtlijs iepriekš atzina, ka sarežģīts jautājums ir par uzbrucēju izvēli centra pozīcijā, kā arī trenerim būs jāizvēlas, kuram kandidātam dot priekšroku vārtsargu konkurencē.

Ne visi izlases spēlētāji jau ir Hārtlija rīcībā - no Ziemeļamerikas vēl pievienosies vārtsargs Matīss Kivlenieks, kā arī aizsargi Jānis Jaks un Kristiāns Rubīns.

Intervija ar Edgaru Bunci

Pasaules čempionāta Rīgā orgkomitejas vadītājs Edgars Buncis intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka saskata nepieciešamību līdz pasaules čempionātam funkcionālās lietās veikt sīkus uzlabojumus, bet tās esot tikai nianses. Buncis pauda gandarījumu par iekavēto darbu virzību "Daugavas" ledus hallē. Viņš ir par 80% ir pārliecināts, ka komandas 18. maijā jau trenēsies uz "Daugavas" halles ledus.

Valstsvienību līmenī Latvijas izlase iepriekš aizvadīja divas pārbaudes spēles, 20. un 21.aprīlī viesos Slovākijā uzvaras ar laukuma saimniekiem dalot uz pusēm.

Pasaules čempionāts Rīgā sāksies pēc nedēļas - Latvijas izlase pirmajā spēlē 21.maijā dosies laukumā pret Kanādas valstsvienību.