U-20 izlase turpina ar vēl pārliecinošāku uzvaru pār slovēņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 4 mēnešiem.

Latvijas U-20 izlases hokejisti pirmdien Polijā ar 10:0 sagrāva Slovēnijas vienaudžus un pasaules čempionātā I divīzijā nodrošināja divās spēlēs otro pārliecinošo uzvaru, informēja organizatori. Cīņā par atgriešanos elites divīzijā Latvijas hokejistiem atlikušas vēl trīs spēles.

Pret slovēņiem divus vārtus guva Ņikita Jevpalovs, bet nepārspēts vārtos palika Ivars Punnenovs, atvairot 19 metienus. Divās spēlēs turnīrā Latvijas hokejisti nav ļāvuši pretiniekiem gūt nevienus vārtus.

Slovēnijas izlasei pret Latviju nebija īsti izredžu, jo favorīti pārliecinoši pierādīja savu pārākumu. Haralds Egle, Edgars Kulda un Rinalds Rosinskis pirmajā trešdaļā panāca 3:0, savukārt otrajā periodā ar Jevpalova, Bruno Birzīša, Roberta Lipska un Linarda Mazura Mago rezultativitāti tika sasniegts septiņu vārtu pārsvars. Līdz 10 vārtiem pēdējā trešdaļā rezultātu palielināja Jevpalova, Rodrigo Ābola un Rūdolfa Maslovska iemestie vārti.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē Latvija ar 5:0 pārspēja laukuma saimniekus poļus. Galvenā trenera Leonīda Tambijeva vadītajai Latvijas izlasei mērķis ir izcīnīt pirmo vietu un atgūt vietu elites divīzijā. Līdz sestdienai Latvijai Sanokā vēl jāspēlē pret Austrijas, Dānijas un Baltkrievijas hokejistiem, kuri arī pretendē uz vienīgo ceļazīmi uz elites divīziju.

Nākamo spēli Latvijas hokejisti aizvadīs trešdien pret Austriju, kam pirmajās divās spēlēs ir zaudējumi pret Dāniju (1:3) un Baltkrieviju (1:4). Baltkrievija cīnās bez zaudējumiem, jo pirmajā dienā uzvarēja Slovēniju (7:3).

U-20 pasaules čempionāts I divīzijā:

Latvija - Slovēnija 10:0 (3:0, 4:0, 3:0)

Vārtus guva: Ņikita Jevpalovs 2, Haralds Egle, Edgars Kulda, Rinalds Rosinskis, Bruno Birzītis, Roberts Lipskis, Linards Mazurs Mago, Rodrigo Ābols, Rūdolfs Maslovskis

Vārtsargi: Ivars Punnenovs - Žans Uss (Tomass Trelcs no 28:48)