U-20 izlase no pasaules čempionāta I divīzijā atgriežas ar sudrabu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 4 mēnešiem.

Latvijas U-20 izlase sestdien Polijā pasaules čempionāta pirmās divīzijas turnīra pēdējā cīņā ar 4:3 pieveica Baltkrievijas hokejistus un ieguva otro vietu, informēja organizatori. Pirmo vietu A grupas turnīrā un vienīgo ceļazīmi uz eliti jau iepriekš bija nodrošinājuši dāņi.

Arī pēc gada Latvijas U-20 izlase spēlēs tajā pašā pasaules čempionāta līmenī.

Pret Baltkrieviju Latvijas hokejisti 12 minūtēs ielaida trīs vārtus un nonāca zaudētājos ar 0:3, taču spēja atgūties un pēdējā trešdaļā izrāva uzvaru. Pa diviem vārtiem iemeta Jānis Jaks un Ņikita Jevpalovs.

Jaks pirmās trešdaļas beigās samazināja rezultāta starpību ar pirmajiem vārtiem, Jevpalovs otrajā periodā realizēja skaitlisko vairākumu, savukārt pēdējās trešdaļas vidū Jaks rezultātu izlīdzināja. Baltkrievijas izlase nomainīja vārtsargu un paņēma pus minūtes pārtraukumu, taču no zaudējuma neizvairījās. Nedaudz vairāk kā minūti pirms beigu svilpes Jevpalovs rezultatīvi noslēdza skaitliskā vairākuma izspēli.

Jau vēstīts, ka pirmajās trijās cīņās Sanokā Latvija neielaida nevienus vārtus, pārspējot mājiniekus poļus (5:0), slovēņus (10:0) un austriešus (3:0). Taču izšķirošs bija zaudējums nākamajā cīņā pret Dāniju (1:4), kas uzvarēja visās spēlēs turnīrā.

Galvenā trenera Leonīda Tambijeva vadītajai Latvijas izlasei uzdevums bija turnīrā uzvarēt un atgūt vietu elites divīzijā.

U-20 pasaules čempionāta I divīzijā spēle:

Latvija - Baltkrievija 4:3 (1:3, 1:0, 2:0)

Vārtus guva: Jānis Jaks 2, Ņikita Jevpalovs 2 - Arturs Gavruss 2, Igors Varivončiks

Vārtsargi: Elvis Merzļikins - Leonīds Rubans (Mihails Karnauhovs no 40:59)