U-18 hokejisti uzvar Itāliju un garantē atgriešanos elitē

Latvijas U-18 izlases hokejisti ceturtdien Nicā ar 5:2 cīņas galotnē nodrošināja uzvaru pār Itālijas vienaudžiem pasaules čempionāta (PČ) I divīzijas A grupas turnīrā un garantēja atgriešanos spēcīgāko valstu sabiedrībā, liecina rīkotāju informācija. Neatkarīgi no rezultāta sestdien pēdējā spēlē pret norvēģiem Latvijas izlase turnīrā finišēs pirmajā vietā.

Par Latvijas galvenajiem konkurentiem uzskatītie norvēģi ar 2:5 ceturtdien zaudēja Kazahstānai un pirmo vietu vairs nevar sasniegt.  Vienu kārtu pirms turnīra noslēguma Latvijai ir četras uzvaras četrās spēlēs, kas garantē pirmo vietu grupā.

Pret Itāliju divus vārtus guva Kirils Galoha, savukārt Eduards Jansons, Kārlis Čukste un Ēriks Zohovs iemeta pa vieniem vārtiem. Uzvaru Ērika Miļuna trenētā Latvijas U-18 izlase nodrošināja pēdējās trešdaļas otrajā pusē, kad guva trīs bezatbildes vārtus, bet līdz tam rezultāts bija neizšķirts 2:2.

Rezultātu otrās trešdaļas sākumā atklāja Galoha, bet Itālija panāca izlīdzinājumu. Līdz perioda beigām Jansons vēlreiz izmantoja skaitlisko pārsvaru, taču pretinieki revanšējās pēdējās trešdaļas pirmajā minūtē un mazākumā panāca izlīdzinājumu. Lūzumu Latvijas jaunieši panāca trešā perioda otrajā pusē, kad trīs vārtus Galoha, Čukste un Zohovs iemeta divarpus minūtēs.

Pēc četrām spēlēm Latvijai turnīra tabulas galvgalī ir 12 punkti, Norvēģija seko ar astoņiem punktiem, bet Kazahstāna - ar septiņiem.

Jau vēstīts, ka pirmajās spēlēs Latvijas U-18 izlase uzvarēja Kazahstānu (5:2), Baltkrieviju (3:2) un mājinieci Franciju (5:1).

U-18 pasaules čempionāta I divīzijas A grupas spēle:

Itālija - Latvija 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)

Vārtus guva: Luka Barnabo 2 - Kirils Galoha 2, Eduards Jansons, Kārlis Čukste, Ēriks Zohovs

Vārtsargi: Hanness Treibenreifs - Toms Nuka