Tampabejas «Lightning» bez Balcera uzvar; Girgensonam vārti zaudētā NHL spēlē

Latviešu hokeja uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Tampabejas "Lightning" sestdien ar 5:2 pieveica Losandželosas "Kings". Zaudējumu pēcspēles metienu sērijā piedzīvoja Zemgus Girgensona Bufalo "Sabres", kas ar 2:3 piekāpās Minesotas "Wild", pārtraucot uzvaru sēriju. Spēles galotnē zaudējumu piedzīvoja Teodora Bļugera Pitsburgas "Penguins", kas ar 4:6 piekāpās Sanhosē "Sharks", kamēr Elvis Merzļikins ielaida trīs ripas, un Kolumbusas "Blue Jackets" ar 1:3 piekāpās Sietlas "Kraken", liecina Nacionālās Hokeja līgas (NHL) informācija.

Kopš novembra NHL spēlē laukumā nav devies Balcers, kurš ilgstoši atguvās no pleca savainojuma. Pašlaik liepājnieks atgriezies spēļu režīmā, taču vienība viņu nosūtījusi uz fārmklubu, formas atgūšanai.

Tampabejas komandai šī bija trešā uzvarētā spēle pēc kārtas.

Tampabejas "Lightnig" un Losandželoas "Kings" spēles spilgtākās epizodes
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Otros vārtus šogad sestdien guva latviešu hokeja uzbrucējs Zemgus Girgensons.

Zemgus Girgensons par Bufalo "Sabres" spēli pret Minesotas "Wild"
00:00 / 00:28
Lejuplādēt

Latvietis ar precīzu metienu atzīmējās otrajā periodā, tobrīd panākot 2:1 "Sabres" labā. Vārtu guvumā lielu lomu spēlēja Kails Okposo, kurš ar diagonālu piespēli Girgensonam ripu nogādāja pustukšu vārtu priekšā.

Girgensona vārtu guvums

Latvietim šis bija pirmais vārtu guvums kopš 1. janvāra. Šosezon Girgensons guvis piecus vārtus un sešas reizes asistējis partneriem.

Komandas zaudējumā Girgensons spēlēja teju 15 minūtes (14:58), no kurām divas minūtes (2:06) skaitliskajā mazākumā. Viņš guva vienus vārtus, veica vienu metienu, bloķēja divas pretinieku ripas, uzvarēja 100% iemetienu un spēli pabeidza ar pozitīvu +/- rādītāju +1.

Bufalo komandai šis bija pirmais zaudējums pēdējās sešās spēlēs.

Bufalo "Sabres" un Minesotas "Wild" mača svarīgākie notikumi

Pitsburgas komandas zaudējumā Bļugers spēlēja nepilnas 14 minūtes (13:55), no kurām pusotru minūti (1:24) skaitliskajā mazākumā. Latvietis trīs reizes meta pa pretinieku vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu pretinieku raidīto ripu, uzvarēja 80% iemetienu un spēli pabeidza ar neitrālu +/- rādītāju.

Pingvīniem šis bija trešais zaudējums pēdējās četrās spēlēs.

Pitsburgas "Penguins" un Sanhosē "Sharks" spēle epizodes

Kolumbusas komandas vārtos Merzļikins atvairīja 28 no 31 metiena jeb 90,3%.

Latviešu vārtsarga pārstāvētajai komandai šis bija otrais zaudējums pēc kārtas.

Kolumbusas "Blue Jackets" un Sietlas "Kraken" mača svarīgākie notikumi

Sezonas kopvērtējuma tabulā "Lightning" ar 65 punktiem 48 spēlēs ir NHL Austrumu konferences 5. vietā. "Penguins" ar 57 punktiem 49 spēlēs ir 8. vietā, bet pozīciju zemāk ar 56 punktiem 49 spēlēs ir "Sabres". Kolumbusas "Blue Jackets" ar 33 punktiem 50 spēlēs ir pārliecinoši pēdējā 16. pozīcijā.