Studentu izlase pasaules universiādē finišē 8.vietā

Latvijas studentu izlase piektdien Itālijā ar 1:8 piekāpās Čehijas hokejistiem pēdējā spēlē pasaules universiādē un turnīru pabeidza 8.vietā, liecina rīkotāju informācija. Sešās spēlēs turnīrā Latvijas studenti guva vienu uzvaru.

Vienīgo ripu cīņā par 7.vietu Čehijas vārtos raidīja Artūrs Birstiņš, kad pretinieki pēdējā trešdaļā jau bija ieguvuši 6:0 pārsvaru.

Spēlē par zelta medaļām sestdien tiksies Kanādas un Kazahstānas hokejisti, bet bronzas medaļu īpašniekus noskaidros Krievijas un ASV studentu cīņā.

Jau vēstīts, ka ceturtdaļfinālā Latvijas studenti ar 1:6 zaudēja Kazahstānai, bet pusfinālā par 5.vietu ar 1:4 piekāpās mājiniekiem itāliešiem. Grupas turnīrā Latvijas izlase ar 2:4 atzina Itālijas pārākumu, ar 2:3 pagarinājumā piekāpās ASV studentiem, bet ar 5:2 uzvarēja Zviedriju.

Universiādē startē 12 vīriešu izlases, kas priekšsacīkstēs bija sadalītas trijās grupās un izspēlēja apļa turnīru. Astoņas spēcīgākās komandas iekļuva ceturtdaļfinālā, bet pārējās vienības turpina cīņu par 9. vietu. Galvenā trenera Ērika Miļuna vadītajā Latvijas izlasē bija iekļauti virslīgas klubu hokejisti, kas iepriekš spēlējuši jauniešu un junioru izlasēs, gan spēlētāji, kam līdz izlasēm nedaudz pietrūcis.

Pasaules universiādē sacensības līdz sestdienai risinās 13 sporta veidos, no kuriem Latvija ir pārstāvēta piecos. Latvijas sportisti startē arī biatlonā, šorttrekā, distanču un kalnu slēpošanā.