Somija - Itālija 3:0

Hokejs

Latvija - Norvēģija. Intervijas ar Norvēģijas spēlētājiem pirms spēles

Somija - Itālija. Spēles momenti

Somijas izlase uzveic Itāliju, kļūst par grupas līderi pasaules hokeja čempionātā

Viena no pasaules čempionāta favorītēm Somijas hokeja izlase ceturtdien "Arēnā Rīga" ar 3:0 uzvarēja priekšsacīkšu grupas pastarīti Itāliju un izvirzījās līderpozīcijās.

Somi uz pasaules čempionātu Rīgā ieradās kā pašreizējie titula īpašnieki, turpretim Itālijas izlases ambīcijas ir daudz piezemētākas, komandai ieņemot pēdējo vietu B apakšgrupā.

Tonijs Sunds gūst pirmos vārtus

Rezultātu Somijas izlase atklāja 7.minūtē - skaitlisko vairākumu ar spēcīgu metienu vārtu guvumā pārvērta aizsargs Tonijs Sunds.

Artu Rotsalainens panāk 2:0

Pusotru minūti vēlāk ātru triecienu rezultatīvi noslēdza Artu Rotsalainens.

Tonijs Sunds iemet trešos vārtus

Ripu vārtos pēc pārtraukuma ievirzīja itālietis Luka Frigo, taču nospēlēja ar augstu paceltu nūju un rezultāts palika nemainīgs. Turpretim somi atbildēja ar spēcīgu Sunda metienu un vēl līdz otrās trešdaļas vidum Somijas izlase sasniedza 3:0 pārsvaru.

Zviedrijas un Čehijas spēles epizodes

Dienas pēdējā spēlē otrā apakšgrupā Čehijas valstsvienība ar 4:2 pārspēja Zviedriju, kas atkrita uz pēdējo vietu ar necilām izredzēm uz ceturtdaļfinālu. Pēc divām trešdaļām zviedri bija vadībā ar 2:0, taču uzvarai ar to nepietika.

Iepriekš ceturtdien Latvijas izlase piekāpās ASV hokejistiem, bet Šveice sagrāva slovākus.

B apakšgrupā "Arēnā Rīga" spēlē Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna. A apakšgrupā iekļauta Krievijas olimpiskās komitejas komanda, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija. Līdz 1. jūnijam grupās izspēlēs apļa turnīru, noskaidrojot pa četrām komandām, kas iekļūs ceturtdaļfinālā.