ASV - Latvija. Intervija ar Lauri Dārziņu pēc spēles

Hokejs

Somija - Itālija 1:0

ASV - Latvija. Spēles momenti

Latvijas hokejisti piekāpjas ASV izlasei, cerības uz ceturtdaļfinālu nezaudē. Spilgtākās epizodes

Latvijas hokejisti ceturtdien "Arēnā Rīga" ar 2:4 zaudēja ASV izlasei pasaules čempionāta grupas kārtas spēlē. Amerikāņi ātrā hokejā pierādīja savu pārākumu, tomēr Latvijas valstsvienība saglabā labas izredzes pacīnīties par vietu ceturtdaļfinālā.

Vārtus Latvijai pirmajā trešdaļā guva Miks Indrašis un Renārs Krastenbergs, divreiz atjaunojot neizšķirtu. Debitantu Krastenbergu atzina par mačā labāko mājinieku sastāvā.

Amerikāņi izšķirošo pārsvaru nodrošināja ar diviem vārtu guvumiem veiksmīgi aizvadītajā otrajā periodā.

ASV jau otrajā minūtē atklāj rezultātu

Laukuma saimniekiem spēle sākās neveiksmīgi, vārtus zaudējot jau otrās minūtes sākumā. Latvijas vārtsargs Matīss Kivlenieks spēles epizodē pazaudēja nūju un nespēja apturēt Meta Tenisona metienu no zilās līnijas.

Miks Indrašis gūst Latvijas pirmos vārtus

Amerikāņi par centieniem spēlēt agresīvi samaksāja ar diviem noraidījumiem un vārtu zaudējumu – lielo skaitlisko vairākumu pēc spēlētām piecām minūtēm ar metienu vārtu augšējā stūrī realizēja Indrašis.

Amerikāņi otro reizi izvirzās vadībā

ASV uzbrukumā aktivizējās pirmās trešdaļas otrajā pusē un atguva vadību. Ripa rikošetā mazliet mainīja lidojuma virzienu un pēc Braiena Boila metiena atrada ceļu vārtos.

Renārs Krastenbergs panāk 2:2

Latvieši gan ātri revanšējās – izlases debitants Krastenbergs tika pie atlēkušās ripas vārtu priekšā un no asa leņķa trāpīja tīklā.

Intervija ar Renāru Krastenbergu pēc pirmās trešdaļas

Pēc karjerā pirmajiem vārtiem pasaules čempionātā Krastenbergs intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka laukumā rit laba un ātra spēle, kurā latvieši cenšas tikt līdzi pretiniekiem. Viņš uzsvēra, ka uzbrukumā vairāk jātiecas uz vārtu priekšu, lai tiktu pie atlēkušajām ripām.

ASV gūst savus trešos vārtus

Trešo reizi vadībā amerikāņi izvirzījās pēc ilgas ofensīvas otrā perioda vidū – piespēli vārtu priekšā saņēma Trevors Mūrs un netraucēti meta.

Amerikāņi ar ceturto vārtu guvumu nostiprinās vadībā

Vēl vienu virpuli Latvijas zonā amerikāņi pārvērta vārtu guvumā pāris minūtes vēlāk, Metijs Benjērs izlauzās vārtu priekšā un panāca 4:2.

Intervija ar Ralfu Freibergu

Aizsargs Ralfs Freibergs pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka amerikāņi spēlē neordināru hokeju un ir ātri jāreaģē uz negaidītiem pavērsieniem. Spēka Latvijas izlasei netrūkst, bet nepieciešama lielāka koncentrēšanās, uzsvēra Freibergs.

Noslēguma trešdaļā Latvijas izlasei neizdevās spēle vairākumā un amerikāņi vairāk kontrolēja ripu, lai arī vairs nebija tik ātri kā spēles sākumā. Pēdējās minūtēs laukuma saimnieki spēja izveidot vairākus asus uzbrukumus un aizstāja Kivlenieku ar laukuma spēlētāju, tomēr ko saglābt neizdevās.

Pēc divu spēļu izlaišanas savainojuma dēļ Latvijas sastāvā atgriezās uzbrucējs Oskars Batņa.

Intervija ar Arti Ābolu pirms spēles

Latvijas izlases treneris Artis Ābols pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka ir izmaiņas spēlētāju virknējumos, bet tas darīts lielākai efektivitātei un nenozīmē, ka kāds būtu paaugstināts vai pazemināts. Dalījums maiņās Latvijas izlasē ir tikai nomināls – ir trīs vienlīdzīgas maiņas un ceturtais spēlētāju virknējums, paskaidroja Ābols.

Intervija ar Džeku Kapuano

ASV izlases galvenais treneris Džeks Kapuano intervijā čempionāta organizatoriem sacīja, ka viņa vadītā komanda ir parādījusi labu sniegumu gan līdzšinējās spēlēs, gan attieksmi treniņos. Kapuano uzskata, ka spēlē pret Latviju svarīgi būs saglabāt pacietību.

Intervija ar Džonu Vanbisbruku

Savukārt ASV izlases padomnieks Džons Vanbisbruks intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka amerikāņi turnīrā rēķinās ar Latvijas valstsvienības spēku vārtsarga pozīcijā. Līdzšinējie rezultāti turnīrā amerikāņiem gan stiprinot izredzes spēlē pret Latviju.

Intervija ar Raiti Ivanānu

Bijušais Latvijas hokejists Raitis Ivanāns intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka viņam patīk spēle, kādu izlase rāda galvenā trenera Boba Hārtlija vadībā. Pret ASV labi jānospēlē vārtsargam un uzbrukumā jātrāpa vārtos, teica Ivanāns.

Abas komandas līdzšinējās trijās spēlēs bija guvušas pa divām uzvarām un turpina cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Latvijas izlasei līdz grupas kārtas noslēgumam vēl atliek spēles pret Norvēģiju, Somiju un Vāciju.

Šveices un Slovākijas spēles epizodes

Dienas pirmajā spēlē otrā apakšgrupā šveicieši ar 8:1 sagrāva līderi Slovākiju.

B apakšgrupā "Arēnā Rīga" spēlē Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna. A apakšgrupā iekļauta Krievijas olimpiskās komitejas komanda, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija. Līdz 1. jūnijam grupās izspēlēs apļa turnīru, noskaidrojot pa četrām komandām, kas iekļūs ceturtdaļfinālā.