Rīgas «Dinamo» zaudē valstsvienības trenera Hārtlija vadītajai Omskas «Avangard»

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas "Dinamo" trešdien pirmā ieguva pārsvaru pret spēcīgo Omskas "Avangard", taču nespēja to noturēt un piedzīvoja jau trešo zaudējumu pēc kārtas. "Dinamo" mājās ar 1:2 zaudēja Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlijai vadītajai "Avangard". Rīdziniekiem šī bija jau trešā neveiksme pēc kārtas.

Vienīgos vārtus Rīgas klubā guva Mārtiņš Dzierkals.

Pēc šīs spēles rīdzinieki divas dienas vēlāk mājās tiksies arī ar Čerepovecas "Severstaļ".

Pirmais bīstamais moments pie mājinieku vārtiem bija otrās minūtes izskaņā, taču Ivans Naļimovs ar drošu spēli vārtos neitralizēja "Avangard" izgājienu trijatā pret vienu "dinamieti". Nākamajā uzbrukumā iespēja jau bija "Dinamo" un Dzierkals to arī izmantoja. Uzbrucējs pēc Riharda Bukarta piespēles nonāca vienatnē pret "Avangard" vārtsargu un ar veiklām roku darbībām ieraidīja ripu vārtos.

Perioda turpinājumā ripu biežāk kontrolēja viesi, bet rīdzinieki laiku no laika aizsteidzās ātrajos pretuzbrukumos, taču pēc desmit spēlētām minūtēm rezultāts aizvien bija 1:0. Spēles 12.minūtē Naļimovs izgāja no vārtiem, lai spēlētu ar ripu, bet vārtsarga piespēle tika pārtverta. Īsi pēc tam sekoja metiens pa vārtiem, bet ripu ķērājs spēja labot savu kļūdu. Trešdaļas izskaņā "Dinamo" neizmantoja skaitlisko vairākumu, bet viesi pie šādas iespējas tika 19.minūtē.

Otro periodu mājinieki iesāka četru vīru sastāvā, taču spēja izturēt atlikušo laiku mazākumā bez zaudētiem vārtiem. Pārsvaru noturēt izdevās vien līdz trešās minūtes sākumam, jo Iļja Kovaļčuks ar precīzu piespēli Denisu Zernovu izvirzīja vienatnē pret Naļimovu, vārtsargam šoreiz kapitulējot. Sestajā minūtē Aleksejs Jemeļins ar spēcīgu metienu ripu raidīja starp Naļimova kājsargiem, pirmo reizi vadībā izvirzot "Avangard".

Tuvojoties otrā perioda beigām, 12.minūtē rīdzinieki ieguva vēl vienu iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, bet bīstamāko momentu divu minūšu sprīdī radīja Miks Indrašis, kura metiens tika atvairīts ar kājsargu. Nepilnas četras minūtes līdz trešdaļas beigām kapteinis Lauris Dārziņš saņēma sitienu pa potīti un priekšlaicīgi atstāja laukumu. Pēc 40 spēlētām minūtēm vadībā ar 2:1 bija "Avangard".

Noslēdzošās 20 minūtes iesākās ar vairākiem pārkāpumiem abu komandu izpildījumā. Ņikita Mateiko divas minūtes saņēma par grūdienu ar nūju, bet viesi savu iespēju neizmantoja un vēlāk nopelnīja divus noraidījumus pēc kārtas. Arī "Dinamo" neizmantoja iespēju panākt izlīdzinājumu, bet mājiniekus perioda 11.minūtē pažēloja Kļims Kostins, uzbrucējam no tuvas distances nespējot ripu raidīt tukšos vārtos.

Spēles pēdējās piecās minūtēs laukumā dominēja "Dinamo", kas arī atmaksājās ar vēl vienu iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā. Pēdējās divas minūtes rīdzinieki iesāka pieci pret četriem, bet Naļimovs 59.minūtē pameta vārtus, "Dinamo" turpinot spēlēt seši pret četri. Šāds taktiskais risinājums cerēto rezultātu nedeva, komandai piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 1:2.

"Dinamo" iepriekš piecās izbraukuma spēlē izcīnīja tikai vienu uzvaru, ar 5:4 papildlaikā negaidīti pārspējot Kazaņas "Ak Bars". Pirms tam rīdzinieki ar 2:3 piekāpās "Severstaļ" un Ņižņekamskas "Ņeftehimik", bet pēc spēles ar "Ak Bars", zaudējumi ciesti arī pret Magņitagorskas "Metallurg" (3:5) un Maskavas "Dinamo" (2:5).

Omskas komandai pēc trim zaudētām spēlēm izdevies atgriezties uz uzvaru takas. Pēdējā mačā "Avangard" ar 5:2 uzvarēja Jāņa Kalniņā pārstāvēto Helsinku "Jokerit", bet vēl iepriekš ar 3:2 uzvarēta Čelabinskas "Traktor".

Rīgas klubs ar 23 punktiem 49 spēlēs ieņem pēdējo vietu visā līgā un arī Rietumu konferencē, kamēr "Avangard" ar 68 punktiem 50 mačos ieņem otro vietu Austrumu konferencē.