Rīgas «Dinamo» hokejisti pēdējās sekundēs ielaiž vienīgos vārtus un zaudē Minskā

Rīgas "Dinamo" svētdien Baltkrievijā vienīgos vārtus ielaida 11 sekundes pirms cīņas beigām un ar 0:1 zaudēja Minskas "Dinamo" vienībai sezonā priekšpēdējā spēlē Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), liecina KHL informācija.

"Dinamo" vārtus pārliecinoši sargājušajam Jakubam Sedlāčekam vienīgo reizi mača izskaņā lika kapitulēt Raiens Veske.

Abām komandām turpmākais sezonas liktenis bija skaidrs jau pirms spēles - Minskas "Dinamo" ir nodrošinātas tiesības turpināt cīņu par Gagarina kausu, bet rīdziniekiem cerības izdzisa jau iepriekš, tomēr "Minsk Arena" piepildījušajiem skatītājiem nebija jāviļas. Lai gan rezultāts ilgstoši nemainījās, vārtu gūšanas iespējas bija gan mājiniekiem, gan viesiem, un epizodiski aktīvāka bija te viena, te otra komanda.

Rīdzinieku vārtos Sedlāčeks ilgstoši darbojās pārliecinošāk nekā Larss Haugens pretinieku cietoksnī, taču lielākoties jau veiksme viesiem palīdzēja nosargāt vārtus otrās trešdaļas vidū pēc Pola Ščehuras metiena. Laukuma saimniekiem spēlējot vairākumā, gandrīz no iemetiena punkta Ščehuras raidītā ripa tika garām vārtsarga ekipējumam un tiesneši grasījās ieskaitīt vārtu guvumu, tomēr videoatkārtojumā konstatēja, ka ripa vārtu līniju nešķērsoja un Čejs Genovejs to paspēja laicīgi aizmest sāņus.

Viesi pēc sev labvēlīgā lēmuma trešdaļas turpinājumā sparīgi uzbruka, taču izmainīt iestrēgušo rezultātu neizdevās. Arī pēdējā trešdaļā abas komandas spēja radīt vārtu gūšanas iespējas, bet ne tās realizēt. Spēle jau šķietami tuvojās pagarinājumam, kad laukuma saimnieki izspēlēja ripu vārtu priekšā Veskem, kurš trāpīja no tuvas distances.

"Dinamo" hokejistu pēdējās izredzes uz dalību izslēgšanas turnīrā pēc konkurentu cīņām izgaisa piektdien, un Latvijas klubam vairs nav izredžu uz dalību izslēgšanas turnīrā, kur tiks konferences astoņas spēcīgākās komandas.

Vienu atlikušo spēli pirms regulārās sezonas beigām "Dinamo" hokejisti Rietumu konferences turnīra tabulā ir 11.vietā un augstāk vairs nevar tikt. Sezonu rīdzinieki pabeigs otrdien viesos ar spēli pret Maskavas apgabala "Atlant".

Rezultatīvs svētdien KHL spēlē bija aizsargs Arturs Kulda, kurš ar diviem gūtiem vārtiem veicināja Ufas "Salavat Julajev" uzvaru mājās 4:1 pār Novokuzņeckas "Metallurg". Ufas klubs Austrumu konferencē regulāro sezonu pabeigs astoņu spēcīgāko komandu vidū un pretendēs uz Gagarina kausu.