Sporta ziņas

«Ergo Open» LČ pludmales volejbolā Daugavpilī

Sporta ziņas

Prezidenta balva vieglatlētikā

Hokeja čempionāta rīkošana kopā ar Baltkrieviju

Rīcības komitejas šefs: Latvija nevarētu viena sarīkot 2021.gada pasaules hokeja čempionātu

Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) varētu izskatīt Baltkrievijas atbilstību 2021.gada pasaules čempionāta uzņemšanai Minskā, kur paredzēts aizvadīt turnīra lielāko daļu, bet pārējās spēles ieplānotas Rīgā. Latvijas puses čempionāta orgkomitejas vadītājs Edgars Buncis Latvijas Radio paskaidroja, ka atļaut vai aizliegt Baltkrievijai hokeja svētku uzņemšanu ir IIHF lēmums, kas Latviju tieši neskars. Tomēr aizlieguma gadījumā Latvija viena čempionātu sarīkot nevar.

Pašlaik no IIHF nav nekādu indikāciju un ziņu, ka 2021.gada čempionāta norises vietas varētu mainīties, sacīja Buncis.  

Pasaules hokeja čempionāta rīkošana Minskā atkarīga no IIHF lēmumaKristaps Feldmanis

"Ja mēs skatāmies čempionāta rīkošanas līgumisko pusi, mums ir līgums ar IIHF par Rīgas grupas organizēšanu. Par to, kas un kādā veidā būs Minskā, vai kādas būs izmaiņas, tas viss ir atkarīgs no IIHF lēmuma."

Buncis uzsvēra, ka Latvijai nav pa spēkam izpildīt visas IIHF prasības, lai uzņemtu visu pasaules čempionātu, jo tam nepieciešama otra halle ar vietām vismaz 8000 skatītāju. Pasaules čempionāta grupas spēles Latvijā plānots aizvadīt "Arēnā Rīga", bet "Daugavas" stadionā topošā ledus halle paredzēta komandu treniņiem.

IIHF viceprezidents Kalervo Kummola trešdien Somijas avīzei "Ilta Sanomat" teica, ka dienu iepriekš federācijā Baltkrievijas jautājums apspriests politiskās un epidemioloģiskās situācijas dēļ. IIHF prezidents Renē Fāzels teicis Kummolam, ka pēc pāris nedēļām varētu atkārtoti izvērtēt, vai situācija Baltkrievijā ir nomierinājusies. 

Pasaules čempionāta rīkošanas tiesību atņemšanu Baltkrievijai Kummola gan uzskata par maz ticamu. "Esmu ļoti skeptiski noskaņots, ka varētu sekot lieli lēmumi," avīze citēja Kummolu. "Baltkrievija ir pamatīga hokeja valsts, kas hokejā iegulda daudz naudas. Vieglāk būtu pieņemt lēmumus par valsti, kurā ir slikti apstākļi [hokejam]."

KONTEKSTS:

Baltkrievijā iedzīvotāji protestē pret svētdien notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātiem. Saskaņā ar Baltkrievijas Centrālās vēlēšanu komisijas sniegto informāciju, ilggadējais prezidents Aleksandrs Lukašenko saņēma 80,08% atbalstu, bet viņa galvenā konkurente, opozīcijas pārstāve Svetlana Tihanovska – 10,9%.

Otrdien, 11. augustā, izplatītajā Eiropas Savienības augstā pārstāvja Žuzepa Borela paziņojumā minēts, ka Baltkrievijā notikušās prezidenta vēlēšanas nav bijušas nedz brīvas, nedz godīgas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti