Hokeja laukums

Bobs Hārtlijs: Hokejs nav tikai aplīši shēmās

Hokeja laukums

Hokeja laukums

Ričards Birziņš - latvietis Skotijas hokejā

Ričards Birziņš - latvietis Skotijas hokejā starp regbiju un futbolu

Aizsargs Ričards Birziņš spēlē hokeju Skotijas mazpilsētā un aizvada vairāk nekā 60 spēles sezonā. Protams, Skotijā hokejs nav populārākais sporta veids, bet Faifas pilsētā nav savas futbola un regbija komandas, tādēļ arī spēle ar ripu uz ledus ir atpazīstama, turklāt kluba darbību nodrošina vietējā kopiena, daudzus darbus paveicot brīvprātīgi.

Faifā pirmā ledus arēna uzcelta 1938.gadā, un vietējās "Flyers" spēles iecienījušas apmeklēt ģimenes, kam radinieki komandā spēlējuši iepriekšējās paaudzēs. Klubā atzīst, ka hokejs mūsdienās ir bizness, bet daudz naudas ar to nenopelnīt. Kluba uzturēšanai ļoti palīdz atribūtikas tirgošana, bet galvenais finansēs ir sezonu pabeigt ar nulles bilanci vai nelieliem plusiem. Katram spēlētājam ir savs individuālais sponsors - tāda ir kluba politika.

No leģionāriem lielākā daļa ir kanādieši, paretam  Faifas "Flyers" sastāvā gan gadās arī pa kādam Eiropas viesspēlētājam. Birziņš atzīst, ka Ziemeļamerikas hokejs pašam ir tuvāks sirdij, turklāt viņam vietējie kluba atbalstītāji arī izveidojuši Latvijas karogu tribīnēs, kam hokejists ik reizi pieskaras, kad dodas laukumā. Pāris reizes gadā spēlētājiem un sezonas abonementu īpašniekiem ir kopīgs pasākums, Birziņš arī dodas uz universitātēm, kur stāsta par hokeju. 

Birziņš dzīvo kopā dzīvoklī ar Kanādas hokejistu, kurš pirmo gadu spēlē Lielbritānijā. Milzu algu Skotijas hokejā nenopelnīt, bet tā radikāli neatšķiras no citām vidusmēra līgām, atzīst 29 gadus vecais Latvijas spēlētājs, kurš izmēģinājis daudzus sporta veidus, līdz palika pie hokeja.

Hokejista gaitu sākumā Birziņš pat ripu pa gaisu nav mācējis mest, bet tas nav bijis šķērslis, lai iemīlētu spēli, kas viņa sirdij joprojām ir tikpat tuva. Birziņš uzsver, ka visu laiku var augt kā spēlētājs, tādēļ karjeras turpinājumā vēl viss ir iespējams. Viņam ir svarīgi spēlēt pēc iespējas ilgāk labā līmenī un, iespējams, ar hokeja palīdzību iegūt labu izglītību. Pašlaik Birziņam nav ģimenes, un viņš ir gatavs turpināt iepazīt hokeja pasauli. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti