Pēc trešās uzvaras HK «Kurbads» atliek viens solis līdz hokeja čempionu kausam

Latvijas hokeja čempionāta fināla trešajā spēlē favorīti HK "Kurbads" piektdien Jelgavā ar 6:1 uzveica "Zemgale/LLU" un sērijā panāca trīs uzvaru pārsvaru. Čempionu kausu saņems komanda, kas izcīnīs četras uzvaras, līdz ar to HK "Kurbads" jau nākamajā mačā sestdien viesos var pielikt sezonai zelta punktu.

Pašreizējie titula īpašnieki HK "Kurbads" sērijā līdz četrām uzvarām ir vadībā ar 3:0, nonākot ļoti tuvu pērnā panākuma atkārtošanai.

Trešajā mačā jau pirmajā trešdaļā "Kurbads" ieguva trīs vārtu pārsvaru, bet visi mājinieku centieni bija velti līdz mača vidum, kad jelgavnieki samazināja rezultāta starpību līdz 1:4. Divus vārtus uzvarētājiem guva Sandis Zolmanis.

Sandis Zolmanis izvirza HK "Kurbads" vadībā

"Kurbadam" pietika ar nepilnu pusotru minūti, lai Sandis Zolmanis raidītu vārtos vārtsarga Riharda Cimermaņa atsisto ripu. Jelgavniekiem bija labas iespēja atspēlēties, tomēr mājinieki nespēja izmantot lielo skaitlisko vairākumu.

Jēkabs Rēdlihs divkāršo HK "Kurbads" pārsvaru

Viesu pārākums spēles tehnikā izpaudās, abām komandām spēlējot četratā pret četriem, un Cimermaņa atsisto ripu pēc Deivida Sarkaņa metiena tukšā vārtu stūrī iemeta Jēkabs Rēdlihs.

Mārcis Zembergs nodrošina HK "Kurbads" trīs vārtu vadību

HK "Kurbads" arvien spēja izkārtot uzbrukumus no vārtu priekšas, un Mārcis Zembergs līdz pārtraukumam panāca jau 3:0.

Sanda Zolmaņa intervija pēc pirmās trešdaļas

Zolmanis pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka HK "Kurbads" hokejistu uzdevums ir būt aktīviem un apsteigt sāncenšus, turklāt četru spēlētāju virknējumu došanās laukumā ļauj turēt augstu tempu.

Sandis Zolmanis iemet savus otros vārtus

Abas komandas laimi meklēja uzbrukumā, un "Kurbadam" ceturto ripu no tuvas distances pēc teicamas Jāņa Sprukta piespēles no aizvārtes guva Zolmanis.

Lauris Rancevs raida ripu HK "Kurbads" vārtos

Jelgavas kluba līdzjutēji beidzot varēja uzgavilēt otrā perioda vidū - Ulda Čalpas vārtu priekšā palikušo ripu tīklā raidīja Lauris Rancevs.

Tāpat kā sērijas pirmajās spēlēs ik pa brīdim uzvirmoja asumi, un "Zemgale/LLU" pirmās maiņas uzbrucēju Olafu Aploku piecas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma par pretinieka iegrūšanu apmalē noraidīja līdz spēles beigām.

Kriša Grundmaņa intervija pēc otrās trešdaļas

Mājinieku aizsargs Krišs Grundmanis pēdējā pārtraukumā uzsvēra, ka laukuma saimniekiem vairāk jāmet pa vārtiem un smagāk jāstrādā, jo tikai tā būs izredzes panākt spēlē lūzumu.

Aleksandrs Galkins panāk 5:1

Jelgavas komandas centieni spēkos līdzīgā spēlē pēdējā trešdaļā arvien rezultātu neietekmēja un plāns skaitlisko vairākumu padarīt vēl iespaidīgāku ar vārtsarga aizstāšanu ar laukuma spēlētāju maksāja ielaistus piektos vārtus. Sešas minūtes pirms mača beigām tukšos vārtos trāpīja Aleksandrs Galkins.

Toms Zeltiņš gūst uzvarētājiem sestos vārtus

Mājinieku izredzes izglābties līdz ar to bija zudušas, turklāt ātrā pretuzbrukumā HK "Kurbads" sestos vārtus guva Toms Zeltiņš.

Laura Ranceva intervija spēles noslēgumā

Pēc spēles beigu svilpes "Zemgale/LLU" vienīgo vārtu autors Rancevs atzina, ka komandai mazliet pietrūka spēka, bet visvairāk iegāza pirmā trešdaļa ar trim ielaistiem vārtiem. Viņš solīja, ka jelgavnieki atdos visus spēkus nākamajā spēlē sestdien un noteikti nepadosies.

"Zemgale/LLU" direktora Aivara Zeltiņa intervija

Jelgavas ledus halles tribīnēs spēli noskatījās vairāk nekā tūkstoš līdzjutēju, Latvijas Televīzijā pastāstīja "Zemgale/LLU" direktors Aivars Zeltiņš, Viņš uzsvēra, ka pilsētā hokejs ar katru gadu attīstās, ko apliecina komandas iekļūšana finālā.

Nākamo maču komandas Jelgavā aizvadīs sestdien plkst. 17.10, un arī to tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv.