PČ hokejā ASV izcīna bronzu; Jāgram, iespējams, pēdējā spēle izlasē

ASV ar 3:0 svētdien Prāgā uzvarēja Čehijas hokeja valstsvienību spēlē par bronzas medaļām pasaules čempionātā (PČ) hokejā, liecina organizatoru informācija.

Niks Bonino un Trevors Lūiss izcēlās pirmajā trešdaļā, bet Čārlijs Koils - otrajā. Konors Hellebuiks ASV izlases vārtos atvairīja visus 39 metienus, savukārt Ondržejs Pavelecs Čehijas izlases vārtis - 13 metienus.

ASV izlase iepriekšējo reizi pie godalgām, bronzas medaļām, tika 2013.gada PČ.

Čehijas mediji vēsta, ka šī, iespējams, ir bijusi pēdējā spēle valstsvienībā leģendārajam Jaromīram Jāgram, kurš turnīrā kļuva par labāko vārtu guvēju savā komandā izceļoties sešas reizes.

Vēl trīs rezultativitātes punktus Jāgrs guva par rezultatīvām piespēlēm. Vairāk punktu par 43 gadus veco Jāgru iekrāja tikai Jakubs Vorāčeks – 10 (3+7).

Plkst. 21.45 pēc Latvijas laika finālspēlē par zelta medaļām sacentīsies Kanāda un Krievija.

Jau ziņots, ka Kanādas izlase pretendē uz šajā čempionātā jaunievesto džekpotu, jo komanda, kura visās spēlēs uzvarēs pamatlaikā, nopelnīs vienu miljonu Šveices franku (955 tūkstošus eiro) lielu naudas balvu no Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) sadarbības partneriem.

Kanāda līdz šim ir uzvarējusi visās deviņās spēlēs. Neviena cita komanda uz naudas balvu vairs nepretendē.

Latvijas izlase šogad pasaules čempionātā ieguva 13.vietu, kas ir atkārtots sliktākais rezultāts. Valstsvienība čempionātu sāka ar trīs zaudējumiem - 1:6 pret Kanādu, 2:4 pret Čehiju un 1:8 pret Zviedriju, turpinājumā ar 2:1 papildlaikā izdevās uzveikt Šveici, ar 2:1 tika atzīts Vācijas hokejistu pārākums, kam sekoja uzvara ar 2:1 pagarinājumā pret Austriju un ar 2:3 zaudējums pēcspēles metienos pret Franciju.

Latvijas Hokeja federācijas valde izlasei bija izvirzījusi minimālo uzdevumu - izcīnīt vismaz 10.vietu, bet komandai bija jātiecas arī pēc maksimālā - iekļūšanas ceturtdaļfinālā.