Pasaules čempionāts Rīgā sākas ar Vācijas hokejistu un Krievijas komandas uzvarām

Krievijas olimpiskā komanda un Vācijas hokeja izlase piektdien Rīgā uzvarēja pirmajās spēlēs pasaules čempionātā, liecina rīkotāju informācija.

Latvijas pārstāvētajā B apakšgrupā Vācijas izlase "Arēnā Rīga" rezultatīvā spēlē ar 9:4 pārspēja itāliešus, kas Latvijā ieradās ar vājinātu sastāvu, jo pirms došanās uz čempionātu vairākiem spēlētājiem un treneriem konstatēja pozitīvas Covid-19 analīzes.

Krievijas olimpiskās komitejas komandas - Čehijas spēles epizodes

Pirmajā spēlē A apakšgrupā Olimpiskajā sporta centrā Krievijas komanda ar 4:3 uzveica čehus. Čempionātā pirmos vārtus guva Krievijas komandas uzbrucējs Antons Burdasovs, kurš mača piektajā minūtē atklāja rezultātu. Čehi cīņas gaitā trīsreiz spēja panākt izlīdzinājumu, tomēr 19 sekundes pirms mača beigām uzvaras vārtus guva Mihails Grigorenko.

Vācijas - Itālijas spēles epizodes

Savukārt itālieši pirmajā trešdaļā izvirzījās vadībā 2:1, pirms Vācijas izlase līdz pārtraukumam panāca neizšķirtu. Otrajā periodā gan izpaudās vāciešu pārākums, iemetot piecus bezatbildes vārtus.

Vēlāk piektdien paredzētas vēl divas spēles, tostarp mājiniece Latvijas izlase dosies laukumā pret Kanādu. Tiešraide ar pirmsspēles studiju LTV7 un replay.lv sāksies plkst. 19.30.

Čempionāta pirmās dienas spēles A apakšgrupā noslēgs Baltkrievijas un Slovākijas mačs.

KONTEKSTS:

Pasaules čempionāts Rīgā ilgs no 21. maija līdz 6. jūnijam.

B apakšgrupā "Arēnā Rīga" spēlē Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna. A apakšgrupā iekļauta Krievijas olimpiskās komitejas komanda, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija. Līdz 1. jūnijam grupās izspēlēs apļa turnīru, noskaidrojot pa četrām komandām, kas iekļūs ceturtdaļfinālā.