Pasaules čempionāta spēle Latvija - Čehija: 3:4 (pēcspēles metienos)

Latvijas izlase sestdien pasaules čempionāta spēlē Maskavā pēcspēles metienos ar 3:4 zaudēja Čehijas hokejistiem, liecina organizatoru informācija. Čehi pirmajā trešdaļā ieguva 2:0 pārsvaru, ko Latvijas izlase likvidēja un pēdējā periodā bija vadībā ar 3:2, tomēr pamatlaika pēdējā minūtē pretinieki panāca neizšķirtu.

Abus vārtus Čehijai pirmajā trešdaļā guva Tomāšs Plekanecs, bet rezultāta starpību otrajā periodā samazināja Roberts Bukarts. Pēdējās trešdaļas vidū Zemgus Girgensons rezultātu izlīdzināja, savukārt Miķelis Rēdlihs nepilnas divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām izvirzīja Latviju vadībā. Uzvarai pamatlaikā pietrūka 59 sekunžu, jo čehus izglāba Mihals Ržepiks.

Čehi rezultātu atklāja 4.minūtē, kad Plekanecs ātrā pretuzbrukumā šķērsoja zilo līniju un spēcīgi meta, raidot ripu Edgaram Masaļskim starp kājsargiem. Pie otrā vārtu guvuma čehi tika vēl trīs minūtes vēlāk skaitliskā vairākuma izspēlē - Plekanecs saņēma ripu vārtu priekšā un rezultāts kļuva 0:2.

Trīsreiz vairākumā spēlēja arī Latvijas hokejisti, tomēr pārspēt vārtos Pavelu Francuzu neizdevās. Otrajā trešdaļā Masaļska teicama spēle vairākkārt glāba no trešo vārtu zaudējuma, savukārt Bukarts piecas minūtes pirms pārtraukuma ātrā uzbrukumā trāpīja Francuza vārtu tālajā stūrī.

Četras minūtes pirms otrā perioda noslēguma līdz spēles beigām noraidīja Ronaldu Ķēniņu. Uzbrucēju sodīja par Tomāša Kundrāteka savainošanu, ietriecot pretinieku ar galvu apmales aizsargstiklā. Čehi ieguva iespēju piecas minūtes spēlēt vairākumā, bet Latvijas aizsardzība noturējās.

Pēdējās trešdaļas vidū Girgensons rezultātu izlīdzināja, bet nepilnas divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām savu iespēju vārtu priekšā izmantoja Rēdlihs, pirmoreiz izvirzot savu komandu vadībā. Čehijas valstsvienību izglāba Ržepiks, 59 sekundes pirms pamatlaika beigām pielabojot ripas lidojumu.

Pēcspēles metienos Lukašs Kašpars jau pirmajā duelī pārspēja Masaļski, turpretim Latvijas izlasē neveicās ne Rodrigo Ābolam un Kasparam Daugaviņam, ne Robertam Bukartam.

Izlases galvenais treneris Leonīds Beresņevs tāpat kā dienu iepriekš pagarinājumā zaudētajā spēlē pret Zviedriju nepieteica uzbrucēju Alekseju Širokovu un aizsargu Jāni Andersonu.

Latvijas hokejisti grupas kārtas turpinājumā spēlēs pirmdien pret Krieviju, kā arī dosies laukumā pret Šveici (11.maijā), Dāniju (13.maijā), Kazahstānu (14.maijā) un Norvēģiju (17.maijā). Otrā grupā Sanktpēterburgā spēlēs Baltkrievija, Kanāda, Somija, ASV, Slovākija, Francija, Vācija un Ungārija.