Olimpieši no Krievijas ar uzvaru pār ASV hokejistiem garantē ceturtdaļfinālu

Olimpieši no Krievijas grupu kārtas noslēgumā sestdien ar 4:0 uzveica ASV hokejistus un nodrošināja pirmo vietu grupā, līdz ar to garantējot dalību Phjončhanas olimpiskā turnīra ceturtdaļfinālā.

Pa diviem vārtiem Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajā komandā guva Nikolajs Prohorkins un Iļja Kovaļčuks.

Trijās spēlēs B grupā olimpieši no Krievijas iekrāja sešus punktus un ieņēma pirmo vietu. Otro vietu grupā ieguva slovēņi, kas sestdien ar 3:2 uzvarēja Slovākijas izlasi.

Olimpiskajā turnīrā piedalās trijās grupās sadalītas 12 komandas, kas izspēlē apļa turnīru. Četras labākās komandas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet atlikušās astoņas vienības izslēgšanas pāros noteiks vēl četrus ceturtdaļfinālistus. Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji olimpiskajā turnīrā nepiedalās.

Jau vēstīts, ka A grupā Čehijas hokeja valstsvienība sestdien ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā tika galā ar Kanādas hokejistiem, bet Šveices izlase izrēķinājās ar mājiniekiem, sagraujot Dienvidkorejas izlasi 8:0. A grupā pēc divām spēļu kārtām līdere ir Čehija (5 punkti), kam seko Kanāda (4), Šveice (3) un Dienvidkoreja (0). C grupā Somijai (6) un Zviedrijai (6) seko Vācija (0) un Norvēģija (0). A un C grupās spēles beigsies svētdien.