Nolans: Latvijas izlase labi nospēlēja tikai pirmās piecas minūtes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Teds Nolans pēc piektdien pārbaudes spēlē piedzīvotā zaudējuma ar 0:3 pret Baltkrieviju, žurnālistiem sacīja, ka viņa vadītā komanda labi nospēlējusi tikai pirmās piecas minūtes. Treneris no vairākiem spēlētājiem bija gaidījis labāku sniegumu, taču kā jau ierasts, uzvārdus viņš nenosauca.

"Diemžēl spēle ilgst 60 minūtes," teica Nolans atzīstot, ka lielāko spēles daļu viņa vadītās komandas sniegums bijis tālu no vēlamā. Nespēju gūt vārtus Nolans skaidroja ar to, ka komanda nav pienācīgi nocīnījusies, tāpēc otro spēli pēc kārtas Latvijas izlase palikusi tukšā. Vārti netiek gūti, ja netiek radītas iespējas, un to nevar panākt tikai ar individuālām darbībām, uzsvēra kanādiešu speciālists. Baltkrievijas izlases pirmajā trešdaļā guvusi divus vārtus, un pēc tam "aizvērusies" - sākusi spēlēt uzmanīgāk aizsardzībā, skaidroja Nolans.

Tāpat Nolans atgādināja, ka ar vairākiem izlases spēlētājiem, kuri cīnās par vietu komandas sastāvā, pārbaudes spēles ir jāpierāda, ka viņi ir vajadzīgi izlasei. "Komandai ir jāceļ konkurētspēja, labāk jācīnās par ripu," piebilda Latvijas izlases vadītājs.

Savukārt Baltkrievijas komandas galvenais treneris Andrejs Skabelka bija priecīgs par uzvaru pār Latviju, jo pēdējo reizi Baltkrievijas izlasei kaimiņus izdevies uzvarēt 2008. gadā. "Pirms spēles ar komandu runājām, ka sen neesam uzvarējuši Latviju," sacīja Skabelka.

Viņs norādīja, ka pirms pasaules čempionāta svarīgākais ir ar katru pārbaudes spēli progresēt, taču tas ar viņa vadīto komandu pagaidām nenotiek tik ātri kā treneris vēlētos. Spēle ar Latviju bijusi uz izturību. Skabelka bija gaidījis, ka mājinieki spēles sākumā darbosies agresīvi un Latvijas pirmās piecas līdz septiņas minūtes bijusi labāka. Kopumā spēli viņš raksturoja kā visai līdzīgu, taču viesiem izdevies gūt vārtus, kas arī noteica cīņas uzvarētāju.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase gatavojoties pasaules čempionātam cieta piekto zaudējumu piecās spēlēs, un trešo reizi pēdējos četros mačos nespēja gūt vārtus.