Intervija ar "Mogo/LSPA" hokejistu Kārli Čuksti
Latvijas čempionāts hokejā. HK Zemgale/LLU - HK Mogo

Latvijas čempionāts hokejā. HK Zemgale/LLU - HK Mogo. Spēles momenti

«Mogo/LSPA» hokejisti notur uzvaru Jelgavā pār «Zemgale/LLU». Svarīgākās epizodes

"Mogo/LSPA" hokejisti svētdien Jelgavā ar 4:3 uzvarēja galvenā trenera Arta Ābola vadīto "Zemgale/LLU" Latvijas virslīgas spēlē. "Mogo/LSPA" septembrī sāktajā sezonā tika pie pirmās uzvaras, turpretim Jelgavas komanda cieta pirmo neveiksmi.

Viesi līdz otrā perioda vidum iekrāja 3:0 pārsvaru un turējās drošākā vadībā, līdz trešajā periodā "Zemgale/LLU" pusminūtē guva divus vārtus un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Mača izskaņā laukuma saimnieki vēl nomainīja vārtsargu pret laukuma spēlētāju, kas gan rezultātu vairs neizmainīja.

Rezultātu 11.minūtē atklāja Elviss Želubovskis, pieliekot punktu "Mogo/LSPA" skaitliskā vairākuma izspēlē.

Elviss Želubovskis izvirza "Mogo/LSPA" vadībā

Tiesneši vārtu guvumu gan saskatīja tikai pēc video noskatīšanās. Iespēja spēlēt vairākumā pirmās trešdaļas vidū bija arī "Zemgalei/LLU", taču mājinieki palika tukšā, turklāt spēlējot piecatā pret trim.

Intervija ar Elvisu Želubovski

Želubovskis pēc pirmās trešdaļas Latvijas Televīzijā teica, ka komanda bija rēķinājusies spēlēt pret fiziski labi sagatavotiem pretiniekiem. Viņš uzsvēra, ka arī spēles turpinājumā svarīgs būs komandu sniegums nevienādos sastāvos.

Gatis Gricinskis divkāršo "Mogo/LSPA" pārsvaru

Skaitlisko vairākumu "Mogo/LSPA" realizēja arī otrā perioda sākumā un Gatis Gricinskis panāca 2:0.

Kārlis Čukste panāk "Mogo/LSPA" trīs vārtu vadību

"Mogo/LSPA" vadību ar trešo vārtu guvumu nostiprināja aizsargs Kārlis Čukste, kurš rezultatīvi pieslēdzās uzbrukumam 33.minūtē.

Kirils Tambijevs samazina rezultāta starpību

Taču pagāja vēl pāris minūtes un Kirils Tambijevs rezultāta starpību samazināja, rezultatīvi nospēlējot vārtu priekšā.

Intervija ar Robertu Mamčicu

"Zemgale/LLU" aizsargs Roberts Mamčics pastāstīja, ka komanda spēja izpildīt laukumā trenera prasīto, bet sīkas neprecizitātes radīja sarežģījumus. Pēdējā trešdaļā jāmeklē vairāk iespējas metieniem pa vārtiem, tostarp no tuvas distances, teica Mamčics.

"Mogo/LSPA" pārsvars sasniedz 4:1

Laukuma saimnieki pēdējā trešdaļā neizmantoja vairākas skaitliskā vairākuma iespējas, turpretim "Mogo/LSPA" perioda vidū guva ceturtos vārtus. Precīzs vārtu priekšā bija Elvis Kaimiņš.

"Zemgale/LLU" gūst savus otros vārtus

Rezultatīvs izrāviens mājiniekiem izdevās nepilnas astoņas minūtes pirms spēles beigām. Vispirms "Mogo/LSPA" vārtos Henrijs Ančs nesavaldīja ripu pēc Artūra Homjakova metiena.

Rustams Begovs samazina rezultāta starpību līdz minimumam

Tikai 23 sekundes vēlāk uzbrukumu no zonas vidus precīzi noslēdza Rustams Begovs, tomēr vienu vārtu deficīts mājiniekiem saglabājās līdz spēles beigām.

Intervija ar Kārli Čuksti

Čukste pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka lielākais prieks ir par visas komandas cīņassparu. Svarīgi ir uzvarēt, bet iemestie vārti ir ekstra prieks, piebilda ASV studentu sportā pieredzi iekrājušais hokejists.

Jauno sezonu "Zemgale/LLU" sāka ar uzvaru, savukārt "Mogo/LSPA", ko vada treneris Igors Smirnovs, līdz šim vienīgajā spēlē zaudēja. Regulārajā sezonā septiņas komandas izspēlēs sešus apļus, pēc kuriem cīņa par titulu turpināsies izslēgšanas turnīrā.

Intervija ar Igoru Smirnovu pirms spēles

Smirnovs pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka uzvarētāju mačā pirms spēles sākuma ir grūti uzminēt. Smirnovs paļāvās, ka komandas aizsardzība būs kārtībā, jo to stiprinās arī Kārlis Čukste, kam kabatā ir līgums ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Sanhosē "Sharks" fārmklubu.

Intervija ar Arti Ābolu pirms spēles

Savukārt Ābols atzina, ka dueļa favorīti ir "Mogo/LSPA", bet mājinieki Jelgavā cīnīsies, lai uzvarētu. Ābols uzsvēra, ka būs svarīgi labi nospēlēt bez ripas, lai pretinieku līderi nejustos komfortabli.

Intervija ar Aivaru Zeltiņu

"Zemgale/LLU" direktors Aivars Zeltiņš pastāstīja, ka Ābols ir prasīgs treneris, kura ieviesto pārmaiņu rezultāti būs redzami jau pēc neilga laika. Ābolam darbs Jelgavā ir interesants izaicinājums, jo treneris vada ne tikai galveno, bet arī vairākas citas komandas, piebilda Zeltiņš.

Virslīgā spēlē par vienu komandu mazāk nekā pērnajā sezonā, jo nepiedalās HK "Kurbads". Aizvadītajā sezonā par regulārās sezonas uzvarētāju kļuva HK "Olimp", bet izslēgšanas spēles pandēmijas dēļ nenotika, tādēļ turnīrs noslēdzās bez čempiona pasludināšanas.