Merzļikinam otrās zvaigznes gods uzvarā pār NHL čempioni; Balceram zaudējums papildlaikā

Latviešu hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins ceturtdien atvairīja 25 metienus, palīdzot Kolumbusas "Blue Jackets" ar 5:2 uzvarēt pašreizējos Nacionālās hokeja līgas (NHL) čempionus Tampabejas "Lightning". Tikmēr Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē "Sharks" ar 4:5 pagarinājumā atzina Edmontonas "Oilers" pārākumu. Savukārt Zemgus Girgensona Bufalo "Sabres" ar 0:5 zaudēja Bostonas "Bruins", liecina NHL informācija.

Merzļikins komandas uzvarā atvairīja 25 no 27 metieniem jeb 92,6%. Viņš arī nopelnīja divas soda minūtes, bet mača izskaņā atteicās no "Lightning" kauslīgā uzbrucēja Patrika Marūna piedāvājuma izkauties.

Elvis Merzļikins par nevēlēšanos iesaistīties kautiņā
00:00 / 00:45
Lejuplādēt

Latviešu vārtsargs tika atzīts par spēles otro zvaigzni.

Kolumbusas "Blue Jackets" un Tampabejas "Lightning" spēles momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Citā spēlē Balcers uz ledus pabija 13 minūtes (13:09), no kurām minūti (1:03) mazākumā. Liepājnieks veica vienu metienu, pielietoja divus spēka paņēmienus, bloķēja divus pretinieku metienus un spēli pabeidza ar neitrālu +/- rādītāju.

Sanhosē "Sharks" spēles gaitā trīs reizes izvirzījās vadībā, taču "Oilers" katru reizi prata atspēlēties. Pirmo reizi vadībā Edmontonas komanda izvirzījās vien pagarinājumā, uzreiz uzvarot maču.

Sanhosē "Sharks" un Edmontonas "Oilers" spēles epizodes

"Sabres" komandā Girgensons spēlēja 15 minūtes un 32 sekundes, no kurām četras minūtes un 22 sekundes mazākumā. Viņš veica trīs metienus, pielietoja tikpat spēka paņēmienus un uzvarēja 18% iemetienu. Spēli Girgensons pabeidza ar neitrālu +/- rādītāju.

Bufalo komandai šis bija pirmais zaudējums pēdējās piecās spēlēs.

Bufalo "Sabres" un Bostonas "Bruins" mača svarīgākie momenti

Sezonas kopvērtējumā "Blue Jackets" ar 81 punktu tikpat spēlēs ir NHL Austrumu konferences 10. vietā. Pozīciju zemāk ir "Sabres", kas 81 spēlē tikusi pie 73 punktiem.  Rietumu konferences 12. vietā ir "Sharks", kas 81 spēlē iekrājusi 77 punktus.

NHL regulārajā sezonā komandas aizvada 82 spēles, pēc kurām katras konferences astoņas vadošās komandas turpinās cīņu izslēgšanas turnīrā. Vienīgais Latvijas pārstāvis "play-off" spēlēs šogad būs Teodors Bļugers, kurš spēlē Pitsburgas "Penguins" komandā.