Latvijas U-18 hokejistēm zaudējums Austrālijai liedz izredzes izkļūt no otrās divīzijas grupas

Latvijas sieviešu U-18 hokeja izlase ceturtdien Lielbritānijā cieta zaudējumu pasaules čempionāta otrās divīzijas A grupas spēlē, zaudējot arī izredzes pakāpties līgu augstāk. Latvietes piekāpās austrālietēm ar 2:3.

Austrālietes otrā perioda sākumā 73 sekunžu laikā guva divus vārtus, panākot 3:0 vadību.

Ar precīzu metienu vairākumā pēc Lindas Rulles piespēles aizsardzes Emīlijas Jakovļevas izpildījumā 32. minūtē un Hannas Štrauses vārtiem 38. minūtē mazākumā izdevās pietuvoties līdz 2:3, bet ne izlīdzināt rezultātu.

Ar septiņiem punktiem četrās spēlēs Latvija ieņem otro vietu grupā. Austrālijai ir 12 punkti, Nīderlandei – septiņi, četri punkti trijās spēlēs ir Lielbritānijai, Turcija guvusi divus punktus četros mačos, bet Meksika trijās cīņās tikusi pie punkta.

Jau ziņots, ka turnīra pirmajā mačā Latvijas izlase ar 6:1 uzvarēja vienaudzes no Meksikas, otrajā pēcspēles metienos ar 3:2 pieveica mājinieces, bet trešajā pagarinājumā ar 2:1 uzvarēja Nīderlandes jaunās hokejistes.

Latvijas U-18 valstsvienība pasaules čempionātu otrās divīzijas A grupā Skotijas pilsētā Damfrīsā aizvadīs līdz 27. janvārim. Šis ir pēc ranga ceturtais turnīrs U-18 izlasēm, uzvarētājām nodrošinot vietu pirmās divīzijas B grupā.

Latvijas hokejistes turnīru noslēgs 27. janvārī ar maču pret Turciju.

Mikam Golubovičam turnīrā palīdz treneri Laila Dekmeijere-Trigubova un Vladislavs Koniševs, kā arī vārtsargu treneris Denijs Romanovskis.

Pagājušajā vasarā Latvijas U-18 hokejistes startēja savā pirmajā pasaules čempionātā, otrās divīzijas turnīrā izcīnot piekto vietu.