Latvijas izlases trenera Hārtlija alga - absolūtos skaitļos liela, hokeja pasaules kontekstā mērena

Latvijas Hokeja federācija (LHF) uz pieciem gadiem vienojās ar Bobu Hārtliju par darbu valstsvienības galvenā trenera amatā, kur Kanādas speciālists saņems vairākus simtus tūkstošus eiro gadā, tomēr atalgojums nav liels, ņemot vērā viņa kvalifikāciju un līdzšinējā karjerā sasniegto.

Neoficiāla informācija liecina, ka katrā no piecām līguma sezonām Hārtlijs saņems 370 000 eiro jeb apmēram trīsreiz vairāk nekā viņa priekšgājēji valstsvienībā. Tas gan nav daudz, jo šāda līmeņa treneru atalgojums ir apmēram pusmiljona līdz miljona eiro līmenī.

Cits jautājums, vai LHF to var atļauties kā organizācija ar apmēram divu miljonu eiro gada budžetu. LHF prezidents Aigars Kalvītis saka, ka nav šaubu par federācijas spējām izpildīt savas saistības. Savukārt hokeja žurnālists Jānis Matulis sacīja, ka 400 000 dolāru gadā nav tik liela summa kontekstā ar algām, kas maksātas nacionālajā izlasē kaimiņos Baltkrievijā vai Šveicē.

Turklāt Hārtlijam darba pienākumos Latvijā būs arī treneru apmācība un metodoloģisko materiālu izstrāde. Viņa vienošanās ar LHF paredz iespēju līgumu lauzt, ja speciālists saņems pienācīgu darba piedāvājumu Nacionālajā hokeja līgā (NHL), tāpat darbu izlasē Hārtlijs varēs apvienot ar klubu trenēšanu Eiropā. Hārtlijs gan sola, ka darbs izlasē viņam būs prioritārs.

"Hokejs man patīk, bet vēl vairāk patīk strādāt ar cilvēkiem, labiem cilvēkiem," teica Hārtlijs, kurš vēlas gūt prieku no sadarbības gan ar spēlētājiem, gan federāciju.

Hārtlijs uzsvēra, ka nebūtu atgriezies Latvijas izlasē, ja līdzšinējā pieredze ar federāciju, spēlētājiem un faniem viņu nebūtu apmierinājusi.

LHF cer, ka Hārtlijs aizvedīs Latvijas valstsvienību uz 2022.gada olimpiskajām spēlēm un palīdzēs izveidot darba plānu ar jaunāka vecuma nacionālajām izlasēm.

Darbu izlasē Hārtlijs atsāks oktobra beigās, gatavojot komandu pārbaudes turnīram Francijā novembrī. "Sāksim turpat, kur beidzām iepriekšējā sezonā, un mums jākļūst labākiem," viņš teica. Hārtlijs sagaida, ka 2018.gada pasaules čempionāts būs smagāks pārbaudījums, bet spēlētājiem jātic iespējai uzvarēt. Pretējā gadījumā hokejistiem nav vērts sevi apgrūtināt ar ierašanos komandā, savu nostāju pauda treneris.

Latvijas izlasei Hārtlija skatījumā ir divas iespējas - vai nemaz uz pasaules čempionātu Dānijā nebraukt, vai doties turp latviešu stilā, lai spēlētu no visas sirds un vēlreiz šokētu hokeja pasauli.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Hokejs
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti