Latvijas izlase ar uzvaru pār Norvēģiju pabeidz pārbaudes spēles

Gatavošanos pasaules čempionātam pārbaudes spēlēs Latvijas izlases hokejisti piektdien Bratislavā pabeidza ar uzvaru 2:0 pār Norvēģijas valstsvienību. Pasaules čempionāts Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā sāksies pēc nedēļas.

Pret norvēģiem vārtus guva Herberts Vasiļjevs un Roberts Bukarts, savukārt Kristers Gudļevskis palika nepārspēts vārtos, un viņu nosauca par labāko uzvarētāju sastāvā. Latvijas izlase pa vieniem vārtiem iemeta spēles sākumā un pēdējā perioda vidū, taču abas komandas nelutināja ar daudzām potenciāli rezultatīvām epizodēm.

Norvēģu ierasti agresīvā spēle viņus ātri atstāja mazākumā, un jau otrajā minūtē Vasiļjevs realizēja skaitlisko vairākumu, kad viņam atlika trāpīt tukšos vārtos pēc Mārtiņa Cipuļa un Aleksandra Ņiživija izspēles. Abas komandas trešdaļas turpinājumā nopelnīja daudz soda minūšu, taču Norvēģijas izlasei arī četri Latvijas spēlētāju noraidījumi nepalīdzēja uzlauzt Gudļevska sargātos vārtus.

Arī spēles turpinājumā bija daudz fiziska kontakta pie apmalēm, bet labas vārtu gūšanas iespējas nevienai komandai neizdevās izveidot. Ripu vairāk turēja norvēģi, un vienā no retajām bīstamajām epizodēm to atvairīja vārtu stabs. Miks Indrašis pēdējā trešdaļā netrāpīja labā situācijā no vārtu priekšas, taču Bukarts perioda vidū spēja iemest otros vārtus šķietami pat bez tam piemērotas epizodes. Bukarta metiens ar nūjas neērto pusi no asa leņķa ar muguru pret vārtiem bija pārsteigums vārtsargam Larsam Haugenam. Norvēģi ar sīkām provokācijām turpināja pelnīt noraidījumus, un soda minūtes saņēma arī Latvijas spēlētāji, taču rezultātu tas vairs neietekmēja.

Pret Norvēģiju nespēlēja uzbrucēji Kaspars Daugaviņš un Zemgus Girgensons, kā arī aizsargs Artūrs Kulda.

Latvijas hokejisti Slovākijas kausa izcīņā aizvadīja divās dienās otro spēli, jo ceturtdien ar 3:5 piekāpās mājinieku valstsvienībai. Iepriekšējās pārbaudes spēlēs Latvija viesos divreiz ar 1:5 zaudēja Somijai, mājās pret Krieviju pa reizei zaudēja (2:3) un uzvarēja (1:0), kā arī Rīgā izcīnīja divas uzvaras pār Franciju 2:1 un 6:3.

Pasaules čempionāts no 9. līdz 25. maijam risināsies Minskā, kur Latvijas izlase grupas kārtā tiksies ar Somiju, Krieviju, ASV, Šveici, Vāciju, Baltkrieviju un Kazahstānu.