Somija - Latvija. Intervija ar Mārtiņu Dzierkalu pēc spēles

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Norvēģija - Kazahstāna 0:1

Somija - Latvija. Spēles epizodes

Latvijas hokejisti pagarinājumā zaudē somiem, cerības uz ceturtdaļfinālu saglabā. Svarīgākie notikumi

Latvijas hokeja izlase priekšpēdējā spēlē pasaules čempionāta grupu kārtā svētdien "Arēnā Rīga" ar 2:3 pagarinājumā zaudēja pašreizējai titula īpašniecei un apakšgrupas līderei Somijas valstsvienībai, saglabājot izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Izšķiroša Latvijai būs pēdējā spēle grupā otrdien pret Vāciju.

Abus vārtus Latvijai guva mačā par labāko mājinieku sastāvā nosauktais Mārtiņš Dzierkals, divreiz atjaunojot neizšķirtu. Somi uzvaras vārtus guva četras sekundes pirms pagarinājuma beigām.

Somijas izlase gūst pirmos vārtus

Somi ar veiksmes palīdzību rezultātu atklāja 4. minūtē, kad vārtsarga Jāņa Kalniņa atsistā ripa trāpīja pa ceļgalu Saku Menelainenam un ielidoja tīklā.

Mārtiņš Dzierkals izlīdzina rezultātu

Abām komandām spēlējot piesardzīgi, Latvijas izlase pusotru minūti pirms pārtraukuma tomēr spēja panākt neizšķirtu. Dzierkala mesto ripu spēlētāju aizsegtais vārtsargs Hari Seteri pamanīja pārāk vēlu.

Intervija ar Mārtiņu Dzierkalu

Dzierkals pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka lieli nopelni vārtu guvumā bija Laurim Dārziņam par paveikto darbu vārtu priekšā, aizsedzot vārtsargam skatu. Dzierkals uzsvēra, ka pēc ne tika veiksmīga spēles sākuma komanda spēja atgūties, bet mača turpinājumā vairāk jāmet pa vārtiem.

Somijas izlase otro reizi izvirzās vadībā

Latvijas izlase aktivizējās otrajā trešdaļā, cenšoties atņemt ripu pretiniekiem viņu zonā un biežāk mest pa vārtiem. Vairākās epizodēs nedroši somu vārtos nospēlēja Seteri, tomēr vēlreiz vadībā izvirzījās ziemeļnieki. Četras minūtes pirms pārtraukuma Ville Poka meta no zilās līnijas, bet ripas lidojumu rezultatīvi pielaboja Īro Pakarinens.

Ronalda Ķēniņa spēka paņēmiens

Ierasti enerģiski laukumā darbojās uzbrucējs Ronalds Ķēniņš, pēc kura spēka paņēmiena pretinieks attapās uz somu rezervistu soliņa.

Intervija ar Robertu Bukartu

Uzbrucējs Roberts Bukarts otrajā pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandai visa turnīra garumā pietrūkst veiksmes, bet tā ir jānopelna. Roberts pauda cerību, ka pretiniekiem pēdējā trešdaļā būs mazāk spēka, jo somi aizvada divās dienās otro spēli.

Mārtiņš Dzierkals otro reizi atjauno neizšķirtu

Vēlreiz neizšķirtu Dzierkals atjaunoja sešas minūtes pirms pamatlaika beigām, pielabojot Laura Dārziņa metienu.

Somi iemet uzvaras vārtus

Antons Lundels somiem uzvaras vārtus pagarinājumā guva no tuvas distances, pārspējot Kalniņu.

Laukuma saimnieki spēlēja bez savainojumu guvušā ierastā komandas kapteiņa Kaspara Daugaviņa.

Mājiniekiem uzvara būtu nostiprinājusi izredzes kvalificēties ceturtdaļfinālam. Latvijas hokejisti sešās spēlēs ir guvuši divas uzvaras un iekrājuši deviņus punktus, kas ļauj turpināt cīņu par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā. Situāciju turnīra tabulā ietekmēs arī pirmdien paredzētās spēles, taču jebkurā gadījumā ar uzvaru pamatlaikā pār Vāciju latvieši nodrošinās vietu ceturtdaļfinālā.

Intervija ar Arti Ābolu un Mārtiņu Karsumu pirms spēles

Latvijas izlases treneris Artis Ābols pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka Daugaviņa izkrišana no sastāva ietekmē maiņu veidošanu. Ābols uzsvēra, ka uzbrukumā komandai jābūt tendētai uz metienu pa vārtiem un nedrīkst palaist garām vienas iespējas, mēģinot radīt vēl labākas.

Savukārt uzbrucējs Mārtiņš Karsums pastāstīja, ka noteikti rēķinās ar ātru un fizisku spēli. Somi vienmēr ļoti labi slido un svarīgajā spēlē būs jātiek pretiniekiem līdzi, jo atpakaļceļa vairs nav.

Intervija ar Sami Kapanenu

Pieredzējušais Somijas hokeja veterāns un komentētājs Sami Kapanens intervijā Latvijas Televīzijai par somu panākumu atslēgu nosauca labo spēli aizsardzībā, kas neļauj pretiniekiem izvērsties. Somi ir gatavi mazrezultatīvām spēlēm, piebilda Kapanens. Viņš atzina, ka Latvijas vārtsargs Jānis Kalniņš pēc sezonām Helsinku "Jokerit" sastāvā labi zina daudzus Somijas spēlētājus, turpretim viņi labi zina Kalniņa spēli.

Intervija ar Jāni Spruktu

Bijušais Latvijas izlases hokejists Jānis Sprukts pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka Somijas izlases uzbrukumā bieži vien pieslēdzas aizsargi. Mājiniekiem ar to jārēķinās jo īpaši tādēļ, ka komandā trūkst pieredzējušu centra uzbrucēju, bet pārorientēties no malējā uzbrucēja pozīcijas ir sarežģīti.

Intervija ar Somijas hokejistiem pirms spēles

Somijas hokejisti pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka abām komandām vienai no otras nav lielu noslēpumu un abas vienības cīnīsies par uzvaru.

Latvijas izlases spēle otrdien pret Vāciju būs pēdējais mačs grupā. Vācijas izlase pirmdien spēlēs pret ASV, taču arī uzvaras gadījumā vēl nevarēs būt droša par vietu ceturtdaļfinālā.

Zviedrijas un Slovākijas spēles epizodes

Dienas pēdējā spēlē A apakšgrupā zviedri ar 3:1 uzvarēja Slovākiju un turpina cīņu par ceturtdaļfinālu.

Iepriekš svētdien notikušajās spēlēs Latvijas pārstāvētajā B apakšgrupā Kanāda ar 7:1 pārspēja Itāliju, savukārt A apakšgrupā Šveice ar 6:0 bija pārāka par Baltkrievijas izlasi.

B apakšgrupā "Arēnā Rīga" spēlē Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna. A apakšgrupā iekļauta Krievijas olimpiskās komitejas komanda, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija. Līdz 1. jūnijam grupās izspēlēs apļa turnīru, noskaidrojot pa četrām komandām, kas iekļūs ceturtdaļfinālā. Pasaules čempioni kļūs zināmi 6. jūnijā.